Buba Ventures’ta Üst Düzey Atama

Son dönemde sağlık, sigorta, tarım ve dijital iletişim alanlarında fon yatırımlarıyla dikkatleri üzerine çeken Buba Ventures’ın yeni Managing Director’u Umut Kutlu oldu.

Birçok girişimi destekleyerek geniş bir yatırımcı ağını bir araya getiren Buba Ventures’ın Managing Director’lük görevine Umut Kutlu getirildi. Umut Kutlu, grubun elinde bulundurduğu ya da yeni dahil olacağı fonların yönetiminin yanı sıra; Buba Ventures’ın faaliyet gösterdiği tüm alanlarda pazarlama ve satış stratejilerinin belirlenmesi ve yönetilmesi konularında sorumluluk üstlenecek.

Marmara Üniversitesi Ekonometri Bölümünü tamamladıktan sonra, Bilgi Üniversitesi’nde MBA programını bitiren Umut Kutlu, çalışma hayatına Çukurova Medya Grubu’nda Medya MT programı ile başladı. Grubun basılı yayın organlarının marka yöneticiliğini yaptı. Kutlu daha sonra sırasıyla; Hürriyet Gazetesi, Vodafone Türkiye ve Beşiktaş Jimnastik Kulübü’nde marka yönetimi, pazarlama iletişimi, sadakat programları, sponsorluk yönetimi, dijital pazarlama, etkinlik yönetimi ve eSpor alanlarını kapsayan farklı sorumluluklar üstlendi. Son olarak Türkiye Turizm Tanıtma ve Geliştirme Ajansı’nda Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevinde bulunan Umut Kutlu, aralık ayı itibariyle Buba Ventures bünyesine katıldı.

Ekim 2017’de İngiltere merkezli Leaders in Sports organizasyonu tarafından “Spor Endüstrisinde 40 Yaşın Altındaki Dünyanın En Başarılı 7 Pazarlama Yöneticisinden Biri” olarak seçilen Umut Kutlu, aynı zamanda 2016 yılından bu yana İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak ders veriyor.

Buba Ventures Yönetim Kurulu Başkanı Timuçin Bilgör, konuya ilişkin yaptığı açıklamada“Umut, uzun yıllardır pazarlamanın her alanında görev alan, son 8-9 yılını ise büyük organizasyonlarda üst düzey yönetici olarak geçiren çok deneyimli ve yenilikçi bir yönetici. Çalıştığı markalarda yapıldığı döneme damga vuran ve hatta ilgili sektörün alışkanlıklarını değiştiren, yenilikçi ve çok etkili projeleri hayata geçirdi. Buba Ventures olarak biz de dijital ve bio teknoloji ile medya, sigorta ve tarım alanlarında yine teknolojiyi merkezimize aldığımız birçok yatırım yönetiyoruz. Umut’un aramıza katılması ile birlikte bu genişlemeyi daha sağlıklı yöneteceğimize ve büyüme trendimizi hızlandıracağımızı düşünüyoruz” dedi.

Buba Ventures’ta göreve başlamaktan dolayı çok mutlu olduğunu belirten Umut Kutlu, Türkiye gibi genç nüfusu olan ülkelerin girişimcilik açısından yüksek potansiyele sahip olduğunu kaydetti. Kutlu, “Türkiye’de son yıllarda oldukça önemli girişimcilik hikayeleri yazılıyor. Fakat bu hikayeler henüz yeterli değil. Biz Buba Ventures olarak gerek ülkemizde gerek global çapta yeni girişimcilik örneklerini geliştireceğiz ve yeni bir girişimcilik ekosistemi oluşturacağız” dedi.