Bridgestone Akıllı Fabrika Programı İçin Dassault Systèmes’i Seçti

Bridgestone, Avrupa çapında üretim planlama ve yürütme için 3DEXPERIENCE platformu tarafından desteklenen Dassault Systèmes QUINTIQ ve DELMIA Apriso uygulamalarını kullanıyor.

Bridgestone EMEA, üretim operasyonları ve üretim planlamayı yönetmek ve Avrupa’daki sekiz üretim tesisini optimum hale getirmek için 3DEXPERIENCE platformu tarafından desteklenen DELMIA Apriso ve QUINTIQ uygulamalarını kullanacak. Binlerce makine, cihaz ve sensör dahil tüm akıllı bağlantılı sistemlerinin yanı sıra Bridgestone çalışanları da üretim ve bakım faaliyetlerinde tek bir gerçek zamanlı veri kaynağı sağlayan bir sanal dünyada senkronize edilecek. Bridgestone EMEA böylece planlama döngüsünü haftalardan günlere indirecek, tesis varlıklarının kullanımını artıracak ve tek bir entegre çözüm kullanarak üretim kesintilerine hızlı bir şekilde yanıt verecek.

Bridgestone EMEA Üretim Başkan Yardımcısı Adolfo Llorens şunları söyledi: “Akıllı fabrika programı, yaptığımız her şeyde öncü olmamızı sağlayacak kurum çapındaki ‘Dan-Totsu’ hedefinde anahtar rol oynamaktadır”. Dassault Systèmes’in dijital teknolojisi bu misyonu destekleyecek. Tesislerimizde üretim süreçlerini optimum hale getirerek karar alma süreçleri ve verimliliği artırabilir ve dolayısıyla maliyetleri azaltabiliriz.”

Dassault Systèmes Endüstriyel Ekipman Endüstrisi Başkan Yardımcısı Philippe Bartissol ise şunları söyledi: “Endüstriyel üretim operasyonlarında hız ve esneklik operasyonların tamamen entegre olmasını gerektirir ancak üreticiler yine de büyük miktarda veri, parçalara ayrılmış sistemler ve reaktif bakım uygulamalarıyla uğraşmak zorunda kalır. Dassault Systèmes, Bridgestone EMEA’nın performansını sürekli olarak geliştirebilmesini tüm tesisleri, prosesleri, operasyonları ve planlamayı tek bir görünüm altında sağlayarak mümkün kılmaktadır.”

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?