Brendfoni’nin Erişimi Genişliyor

Enterprise Next röportajlarında Brendfoni İş Geliştirme Direktörü Nicat Ahmadov konuğumuz oldu.

Türkiye’nin e-ihracat odağındaki en önemli markalarından bir haline gelen Brendfoni Türkiye’de faaliyette olan 150 kurumsal perakende şirketini ve 250’ye yakın markayı 2 milyar liralık potansiyele sahip Azerbaycan pazarıyla buluşturuyor. Brendfoni İş Geliştirme Direktörü Nicat Ahmadov, yaptığı açıklamada, Azerbaycan müşterisinin Türk markalarının en çok ayakkabı, çanta, tekstil, takı ve aksesuvar kategorilerini tercih ettiği belirtiyor.

Erişim alanı genişliyor

Tüketicilerin yeni alışveriş alışkanlıkları edinerek uygun fiyatlı ve kolay alışverişlere yöneldiği böylesi bir dönemde markaların dijitale yönelmesi kaçınılmaz olduğunu belirten Nicat Ahmadov, “Brendfoni olarak bu yönelim doğrultusunda hareket eden ve Türkiye’de faaliyette olan 150 firma ve 250 civarındaki markayı halihazırda Azerbaycan müşterisi ile buluşturuyoruz. Ayrıca Brendfoni olarak daha fazla Türk markasını büyük potansiyele sahip BDT bölgesi ile buluşturmak ve tüketiciye sunacağımız ürün çeşitliliğini de artırmak en büyük önceliklerimiz arasında ki bu noktada 3000’in üzerinde firma ile görüşmelerimiz devam ediyor. 2022 yılında Kazakistan, Türkmenistan, Özbekistan, Gürcistan, Rusya, Beyaz Rusya ve Ukrayna’yı kapsayan Bağımsız Devletler Topluluğu (BDT) bölgesine hızlıca açılarak ilgili ülkelerde kuracağımız ofislerle ve güçlü e-ticaret lojistiği altyapımızla gelişmeye açık bu pazarlarda da lider konuma gelmeyi hedefliyoruz. 2023 sonuna kadar Türkiye e-ticaret satıcılarını 300 milyon nüfusa sahip BDT bölgesi ile buluşturmayı amaçlıyoruz” dedi.

Tüm bunları ve daha fazlasını Brendfoni İş Geliştirme Direktörü Nicat Ahmadov ile gerçekleştirdiğimiz sohbetten izleyebilirsiniz.