Biznet Bilişim’e Yeni Genel Müdür

2000 yılından bu yana siber güvenlik alanında hizmet veren Biznet Bilişim’de yeniden yapılanma devam ediyor. Mayıs 2018’de yüzde 100 hissesi Faruk Eczacıbaşı’nın sahibi olduğu FVD İleri Teknoloji Yatırımları A.Ş. tarafından devralınan şirketin yeni Genel Müdürü, bilişim sektörünün yakından tanıdığı Serdar Yokuş oldu.

Kurulduğu ilk günden itibaren siber güvenlik alanında çalışan ve istikrarlı bir şekilde büyüyüp bugün oldukça geniş bir ürün ve hizmet portföyüne sahip olan Biznet Bilişim’in Genel Müdürlük görevine 1 Haziran 2018 tarihi itibariyle Serdar Yokuş getirildi.

İstanbul Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Bölümü mezunu olan Serdar Yokuş, kariyerine Empa’da Satış Mühendisi olarak başladı. Sonrasında sırasıyla; Intertech’te Sistem ve Network Uzmanı; Vestel’de Sistem ve Network Mühendisi; Vestelnet’te IT Müdürü; Lucent Technologies’de Çözüm Danışmanı ve Teknoloji Müdürü, Intrakets’de Satış Geliştirme Müdürü; Alcatel – Lucent Türkiye’de Grup Satış Müdürü ve Müşteri İlişkileri Yöneticisi; Datateknik’te Satış Direktörlüğü görevlerini üstlendi. Yokuş, 2011 yılından itibaren Huawei Türkiye’de önce Satış Direktörü, daha sonra Huawei Enterprise Ülke Müdürü görevlerini yürüttü.

Biznet Bilişim Genel Müdürü Serdar Yokuş yeni görevi ile ilgili şöyle konuştu; “Siber güvenlik gibi önemli bir alanda çalışmak benim için heyecan verici. Bugüne kadar sağlam adımlarla büyüyen Biznet Bilişim’i daha ileriye taşıma hedefiyle görevi devraldım. Milli güvenliğin önemli bir parçası olan siber güvenlik konusunda yapacağımız işlerle hem şirketimize hem ülkemize fayda sağlamayı hedefliyoruz.”