Binden Fazla Global Kuruluş, Oracle Bulut Altyapısı’na Geçti

Ingersoll Rand, Volvo Group, Medica, Bangkok Commercial Asset Management ve Unimed Porto Alegre; karmaşık iş yüklerini Oracle Cloud Lift Services ile şirket içi sistemlerden OCI’a taşıdı. Büyük veri,”data lakehouse” ve veri bilimi dizaynı (data science design) ve geçiş işlemleri konusunda müşterilere yardımcı olacak hizmetler geliştirildi. Oracle Cloud Lift Services iş ortakları arasında Accenture, Cognizant, Infosys ve Syntax bulunuyor.

Binden fazla küresel kuruluş, görev açısından kritik iş yüklerinin Oracle Bulut Altyapısı’na (OCI) taşınmasını hızlandırmak için Oracle Cloud Lift Services’ı kullanıyor. Küresel olarak, Ingersoll Rand, Volvo Group, Suramericana SA, National Pharmacies ve Syntax dahil müşteriler ve iş ortakları; kurumsal uygulamaları, karmaşık entegrasyonları ve uygulamaları şirket içi sistemlerden ve diğer bulutlardan OCI’a taşımaya devam ediyor. Artan talebi desteklemek ve daha fazla kuruluşun OCI’dan yararlanmasına yardımcı olmak için Oracle, müşterilerin data lackehouse ve yapay zeka destekli uygulama ortamlarını tasarlamasını ve OCI’a taşımasını kolaylaştıran yeni özelliklerle hizmet sunumunu geliştiriyor.

Mart 2021’de kullanıma sunulan Oracle Cloud Lift Services, kuruluşlara uçtan uca teknik teslimat için tek bir iletişim noktası sağlar, OCI hizmetlerini benimsemenin önündeki kritik uzmanlık engellerini ortadan kaldırır, değer sunma süresini hızlandırır ve yenilik yapmak için daha hızlı fırsatlar yaratır. Teklifin bir parçası olarak kuruluşlar, herhangi bir ek ücret ödemeden, deneyimli bulut mühendislerinden, buluta geçişleri planlama, mimari, prototip oluşturma ve yönetme konusunda uzman rehberliği alır. Sonuç olarak, müşteriler kritik iş yüklerini aylar yerine haftalar hatta günler içinde taşıyabilirler. Ayrıca Oracle, iş yükleri üretime girene kadar müşterilerle birlikte çalışır ve en iyi uygulamalar konusunda eğitim sağlar. Böylece müşteriler ortamlarını bağımsız olarak çalıştırma veya “2. Gün” yönetilen bir hizmet sağlayıcıyla çalışma uzmanlığına sahip olur.

Oracle, Kuzey Amerika Bulut Çözümleri Mühendisliği Kıdemli Başkan Yardımcısı Vinay Kumar:
“Giderek daha fazla organizasyon, en önemli kurumsal iş yüklerini buluta taşımaya çalıştığından, geçişlerini olabildiğince hızlı ve sorunsuz hale getirmek için uygulamalı yardım istemeye karar verdi. Oracle Cloud Lift Services ile müşteriler, geçişlerine rehberlik etmek ve kritik iş yüklerinin OCI’da başarıyla çalışmasını sağlamak için Oracle uzmanlarından yararlanabilirler. Bu, dünyanın en büyük kuruluşlarının birçoğunun en karmaşık geçişlerden bazılarını yönetmesine yardımcı olan aynı teknik ekiptir” dedi.

Oracle Cloud Lift Services’e yapılan son eklemeler, müşterilerin data lackehouse ve yapay zeka destekli uygulama ortamlarını tasarlamasına ve taşımasına yardımcı olacak özellikler içerir. Büyük veri geçişlerini hızlandırmak için dağıtılmış bilgi işlemde lider olan WANdisco ile yeni bir ortaklık, geniş üretim veri kümelerine sahip kuruluşların WANdisco LiveData Migrator’a erişmesini sağlayacaktır. WANdisco LiveData Migrator; HDFS verilerini ve Hive meta verilerini, verileri çevrimdışına almadan buluta taşıyan tam otomatik bir buluta geçiş çözümüdür. LiveData Migrator, büyük veri kümelerini buluta manuel geçiş yöntemlerinden 38 kat daha hızlı sunarak müşterilerin zaman, para ve kaynak tasarrufu yapmalarını sağlar.

Oracle Cloud Lift Services, Global Markalar İçin Geçişleri Hızlandırdı

Otomotiv, finansal hizmetler ve sağlık dahil olmak üzere çeşitli sektörlerden dünya genelindeki müşteriler ve iş ortakları, buluta başarılı geçişler sağlamak için Oracle Cloud Lift Services’ı kullanıyor.

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?