Bilişim Zirvesi’23 “23 – Enigma” Temasıyla Yeni Yüzyıla Işık Tutacak

Kamu, bilişim, akademi ve iş dünyasını bir araya getiren, bilişim dünyasının en önemli etkinliklerinden biri olan Bilişim Zirvesi, bu yıl “23 – Enigma” temasıyla geliyor! Cumhuriyetimizin 100. yılında, 23 Kasım 2023 tarihinde düzenlenecek olan zirve, 1923’ten 2023’e 23 parantezinde 23. kez Fişekhane’de gerçekleştirilecek. Yapay zekanın geleceğimizi nasıl şekillendireceği, bilgelik kavramının sistemlere sağlayacağı faydalar gibi çok sayıda sektörün gündem konuları, “Enigma” örneğiyle masaya yatırılacak. Sektörün 23 yıldır aralıksız takip ettiği bu büyük etkinliğinin açılış programında, ilgili bakanlık temsilcileri ve dünyanın dört bir yanından sektör profesyonelleri yer alacak.

Bilişim teknolojilerindeki gelişmeleri gelenekselden yeniliğe uzanan geniş bir perspektifle iş dünyasının gündemine taşıyan Bilişim Zirvesi; 23 yıllık birikiminden aldığı güçle Cumhuriyetimizin 100. yılına ithaf ettiği birbirinden dikkat çekici konuları ve konuklarıyla bu yıl 23 Kasım 2023 tarihinde Fişekhane’de düzenlenecek. Katılımcıları teknolojinin gizemlerini teknoloji ile çözmenin yollarını aramaya davet eden zirve; bilgisayarın atası kabul edilen enigma şifre çözücüler ile başlayan teknolojinin, hayatımızda yarattığı değişimi ve dönüşümü ortaya koyacak. Fikir ve düşünce liderleri, yönetim guruları, gelecek tasarımcıları, akademisyenler, iş profesyonelleri, teknoloji liderleri, uzmanlar, yöneticiler, kanun yapıcılar, yasal düzenleyiciler, sivil toplum kuruluşları, toplum bilimciler, mühendisleri bir araya getirerek ileri teknolojilerin yön verdiği yeni çağın getireceklerini masaya yatıracak. Zirve, insan zekasını taklit eden teknolojileri, tüm ana teknoloji başlıklarıyla ele alacak. İş dünyasındaki karmaşık problemlerin basitçe çözülmesine, muammaların deşifre edilmesine ışık tutacak Bilişim Zirvesi’23’te; Yapay Zeka, Bulut Teknolojileri, Dijital İş Süreçleri ve RPA, IoT ve Büyük Veri, Güvenlik Teknolojileri gibi pek çok tepe konuya yer verilecek.

“Bilişim Zirvesi, sektördeki bilgi birikiminin aktarımı için bir değer niteliğinde”

BTHABER Şirketler Grubu Başkanı Murat Göçe, Cumhuriyetin 100. yılına damgasını vuracak ‘Enigma’ temasıyla ilgili şunları söyledi:
“Ülke ekonomisini güçlendiren lokomotif sektörlerin başında gelen bilişim sektörünün büyümesi, küresel rakiplerine karşı güçlenmesi için geleceği öngörebilmesi, projeksiyon tutabilmesi çok kritik. Bu anlamda Bilişim Zirvesi, sektörümüzdeki bilgi birikiminin aktarımı için bir değer niteliğinde. Her sene olduğu gibi bu yıl da herkesin baktığı yönden farklı yönlere bakarak bakış açımızı genişlettik ve hayatımızı hızla değiştiren yeni nesil teknolojileri ve yarının getireceklerini merkezimize aldık. Cumhuriyetimizin 100. yılının da 2023 yılına denk gelmesi, ana tema olarak ‘23 muamması’ üzerine odaklanmamızı sağladı. ‘23 muamması/enigma’ tüm olayların 23 sayısıyla, permütasyonlarıyla ya da 23 ile ilişkili bir sayıyla ilgili olduğu inancıdır. Bu sayının birçok gizemli tesadüfte saklı olduğuna, bunu ancak fark edebilenin gördüğüne de inanılır. Biz de dünden bugüne teknolojinin hayatımızda yarattığı değişimi ve dönüşümü ‘görüyor’, özellikle yerli ve milli üretimin baş döndüren bir hızla gelişmesine de şahitlik ediyoruz. Bu heyecan veren hikâyenin parçası olmuş ve olacak tüm paydaşlarımızı 23. kez Bilişim Zirvesi’nde buluşturacak olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.”

Bilişim Zirvesi’23’e katılım için kayıtlar başladı

SAP Türkiye ana sponsorluğunda ve Bulutistan, GlassHouse, İovis, işTurkcell, Logo, Snapbytes, Veeam Premium Sponsorluklarıyla gerçekleşecek Bilişim Zirvesi; gündem belirleyen, tartıştıran ve fikir paylaşımında bulunulmasını sağlayan, entegre dijital ve zeki bir dünyaya uyumun ipuçlarını barındıran kimliğiyle özgün bir kamuoyu oluşturacak. Zirveye kayıt www.BZetkinlik.com adresinden alınmaya başladı.

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?