BASF’den Türkiye’ye İnovasyon Merkezi Müjdesi

BASF Türkiye, müşterilerinin mevcut ve gelecekteki başarılarına daha etkin biçimde katkıda bulunabilmek adına İnovasyon Merkezini hayata geçiriyor.

Dünyada 154 yıl, Türkiye’de ise 139 yıllık bir ticari geçmişe ve 50 yıllık üretim tarihine sahip olan BASF, kurulduğu günden bu yana inovasyona büyük önem veriyor. Dünyada yaklaşık 70 lokasyonda Ar-Ge Merkezi bulunan BASF’nin, bu alanda 11 binden fazla çalışanı bulunuyor. BASF globalde, Ar-Ge faaliyetleri için sadece 2018 yılında yaklaşık 2 milyar avro yatırım yaparken, 900 yeni patente imza attı.

Türkiye’de de bir çok endüstriyel sektöre kimyasal ürün ve çözüm sağlayan BASF’nin bünyesinde yer alan uygulama laboratuvarları, yenilerinin de eklenmesiyle BASF İnovasyon Merkezi çatısında birleşecek. Teknopark İstanbul yerleşkesinde faaliyete geçecek merkez, BASF’nin, yerel müşterileri için, Türkiye coğrafyasının özelliklerini gözeterek, onlara özel çözümler geliştirmesini sağlayacak.

2020 yılının ilk çeyreğinde faaliyete geçmesi planlanan merkezin temel atma töreninde, BASF Türkiye Genel Müdürü Rami Atikoğlu “İnovasyon Merkezimizde, müşterilerimizle birlikte, onlara özel çözümler sunacağız. Bu merkez, hem ülkemize, hem de iş ortaklarımıza duyduğumuz güvenin bir kanıtı.” şeklinde konuştu.

BASF Türkiye İnovasyon Merkezi çatısı altına Beslenme, Tarım Çözümleri, Evsel Bakım ve Endüstriyel Temizlik, Kişisel Bakım ve Hijyen, Boya, Mühendislik Plastikleri ve Poliüretan, Otomotiv Tamir Boyaları alanında yeni çözümler, geliştirmeler ve müşteri ihtiyaçlarına yönelik çalışmalar gerçekleştirilecek.

İnovasyon Merkezi ile BASF ayrıca Türkiye’de Ar-Ge merkezi statüsüne geçerek üniversiteler, akademisyenler ve öğrenciler ile birlikte üniversite-sanayi iş birliğine katkı sağlamayı hedefliyor.

Teknopark İstanbul tarafından yaklaşık 3500 metre kare arazinin tahsis edildiği BASF İnovasyon Merkezi binası laboratuvarlar, ofis ve seminer alanından oluşacak ve tamamlandığında, Leed Gold Sertifikasına sahip olacak.

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?