Axis Communications’tan Yeni Çözümler

Axis Communications, videoyu eyleme dönüştüren bilgiye sahip yapay zeka tabanlı bir analitik paketi olan AXIS Object Analytics’in en son sürümünü duyurdu. Bu analitikler, anında eylem için gerçek zamanlı istihbarat sağlayarak güvenlik, emniyet ve operasyonel verimlilik için çok sayıda kullanım senaryosunun aynı anda çözülmesine yardımcı oluyor.

Axis Communications, videoyu eyleme dönüştürebilen bilgiye sahip yapay zeka tabanlı bir analitik paketi olan Axis Object Analytics’in en son sürümünü duyurdu. Bu analitikler, anında eylem için gerçek zamanlı istihbarat sağlayarak güvenlik, emniyet ve operasyonel verimlilik için çok sayıda kullanım senaryosunun aynı anda çözülmesine yardımcı oluyor. Ekstra ücret ödenmesine gerek olmayan ve Axis ağ kameralarına önceden yüklenmiş olan Axis Object Analytics, uygun maliyetli operasyonlar sağlıyor. Yapay zeka tabanlı akıllı algoritmalar kullanan bu akıllı analiz uygulaması, insanları, araçları ve araç türlerini tespit edebilir, sınıflandırabilir, izleyebilir, sayabilir ve karmaşık bir yapılandırma gerektirmez. Gerçek zamanlı olayların bildirimlerini göndererek yalnızca ilgi duyulan nesnelere ve dikkat edilmesi gereken olaylara odaklanmayı mümkün kılan izleme, aynı zamanda otomatikleştirilmiş süreçler ve trendlere ilişkin değerli bilgilerle iş optimizasyonuna yardımcı olur.

Senaryolar kolayca kurulurken, özel izleme ihtiyaçlarına göre uyarlanabilir, kullanıcılar doğrudan tarayıcının içinden sadece birkaç tıklama ile çeşitli algılama senaryolarını özelleştirebilir ve belirli ihtiyaçlara göre olaylar için tetikleyiciler ayarlanabilir. Senaryolar, aynı anda çalıştırabilen bu uygulama ile aynı anda, aynı ortamda, aynı kamera ile bekleme süresini takip etmek ve ziyaretçi sayısını saymayı mümkün kılar. Ayrıca, veriler dışa aktarılabilirken, değerli bilgiler bir gösterge tablosunda veya elektronik tabloda görselleştirilebilir.

Axis Obje Analirtiklerinin Kilit Özellikleri:

  • İnsanları ve araçları tespit etmek, sınıflandırmak, izleme ve sayma
  • Güvenlik, emniyet ve operasyonel verimlilik
  • Uç noktada aynı anda birden fazla senaryo çalıştırma
  • Esnek ve kolay yapılandırma
  • Ek ücret ödemeden önceden yüklenmişlik

Bu ölçeklenebilir, uç tabanlı analitik, canlı videoyu doğrudan kamera üzerinde işleyip analiz ederek maliyetli sunuculara olan ihtiyacı ortadan kaldırır ve daha verimli veri işleme, daha az depolama, bant genişliği gereksinimi ve gelişmiş ölçeklenebilirlik sağlar. Ayrıca, kameranın olay yönetim sistemini de kullanan bu güçlü uygulama, Axis Camera Station ve diğer tüm büyük video yönetim sistemleri ile kolay entegrasyon sunar.

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?