AVM’lerde Girişler Güvenli ve Kontrol Altında

ViaVis Bilişim sunduğu teknolojik destekle AVM ve tüm perakende sektöründe sosyal mesafeyi anlık olarak yönetiyor.

12 yıldır Türkiye’nin lider AVM ve perakende kuruluşları ile çalışan ViaVis Bilişim, yüzde yüz Türk sermayeli bir şirket. Türkiye’nin dört bir yanında ve çalıştıkları Türk perakende kuruluşları ile Almanya’dan Malezya’ya kadar uluslararası geniş bir coğrafyada hizmet verdiklerini belirten ViaVis Bilişim Kurucusu ve Genel Müdürü Ufuk Boralı, “Yakın zamanda yurt dışında daha da etkin olmayı ve o ülkenin kendi perakende kuruluşlarına da hizmet vermeyi planlıyoruz. Salgın süreciyle zor günler geçiren, normalleşme süreciyle birlikte nefes alan perakende sektörünün önemli bir çözüm ortağı olma vizyonuyla çalışıyoruz” dedi.

Yapay zeka yükseliyor

ViaVis’i ziyaretçi trafiği ölçümü alanında faaliyet gösteren bir yazılım şirketi olarak konumlandırdıklarını ifade eden yapan Boralı, “Counttrack çözümümüz ile 10 yıldır mağazalar ve AVM’lerde insan trafiği ölçümü yapıyoruz. Kurulduğumuz 2008 yılından beri öncelikli hedeflerimiz müşterilerimizin ihtiyaç duydukları yüksek veri doğruluğu ve güvenini sağlamak oldu. Çalıştığımız müşterilerimizin yapay zekaya sahip, yüzde 99 ve üzeri doğruluk sunan sistemlerimizle kişi görüntüsü ve diğer kişisel sayılabilecek bilgileri kaydetmeden ölçüm yapabilmelerine olanak sağlıyoruz. Aynı anda yüzlerce kişiyi algılayıp sayım yapan bu sistem istenirse çocukları ayırabiliyor, ayrı sayabiliyor, personeli ayırabiliyor ve ziyaretçilerin kadın mı, erkek mi olduğunu tespit edebiliyor. Geliştirdiğimiz bu yazılım ile müşterilerimiz bu verilere hızlı, kolay ve operasyonlarını basitleştirecek bir şekilde ulaşabiliyor” şeklinde görüş belirtti.

Konuyla ilgili daha fazla bilgiyi ViaVis Bilişim Kurucusu ve Genel Müdürü Ufuk Boralı ile gerçekleştirdiğimiz aşağıdaki keyifli röportajdan alabilirsiniz.

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?