Asus, ZenBeam L2 Akıllı Taşınabilir LED Projektörü Piyasaya Sundu

960 LED lümen parlaklığa sahip bu 1080p projektör; Netflix ön yüklü olarak gelen Android TV özelliği, yerleşil pil ve Harman Kardon hoparlör ile her yerde zahmetsizce sinema keyfi yaşatıyor.

Asus, her konuma uyabilen şık tasarımlı, güçlü ve kompakt akıllı taşınabilir LED projektör modeli ZenBeam L2’yi Türkiye’de satışa sundu. Full HD (FHD) 1080p çözünürlük ve 4K HDR özelliklerine sahip olan bu modelde Netflix ön yüklü olarak gelen Google sertifikalı Android TV bulunuyor. 960 LED lümen parlaklık sunan üründe Smart Amp teknolojili 10 W Harman Kardon hoparlör ve yerleşik bir pil yer alıyor. Her yerde zahmetsiz sinema keyfi yaşatmak için tasarlanan ZenBeam L2, lüks ve rahat bir deri taşıma koluna da sahip.

ZenBeam L2, Asus’un Light Wall özelliğini de destekliyor. Bu özellik sayesinde herhangi bir odada ortama ve atmosfere uygun sanal görüntüler oluşturulabiliyor. Hızlı ve kolay bir şekilde kurulabilen ZenBeam L2, gezegene duyarlı bir şekilde sürdürülebilir yöntemlerle üretiliyor.

Her yerde zahmetsiz sinema keyfi

Asus ZenBeam L2, modern kitlelerin kendi eğlence tarzlarını istedikleri her yerde yaşayabilmesi için özenle tasarlandı. Üründe Android Tv’den güç alan bir TV kutusu bulunuyor. Kullanıcılar bunu kullanarak diledikleri içeriği izleyebiliyor. Asus ZenBeam L2’de Netflix ön yüklü olarak geliyor. Böylece kullanıcılar kısa süre içerisinde devasa bir içerik arşivine erişebiliyor. Netflix’in yanı sıra Disney+, Amazon Prime Video gibi servislerden de sevilen içeriklere erişmek mümkün. Tümü ürünle birlikte gelen uzaktan kumandayla kolayca kullanılabiliyor.

ZenBeam L2 taşınabilirliğe öncelik verecek şekilde tasarlandı. Ürünün üzerinde bir de deri taşıma kolu geliyor. Ayrıca üründe yerleşik olarak 65 Wh 6 hücreli bir pil bulunuyor. Bu yüksek kapasiteli pil 3,5 saate kadar kullanım sunuyor. Bu da bir sinema gecesi için son derece yeterli bir süre.

Etkileyici izleme deneyimi

Asus ZenBeam L2’de yalnızca bir metre mesafeden 40 inç görüntü verebilen son derece güçlü ve kısa atımlı bir lens bulunuyor. Bu lens ayrıca daha uzak mesafelerden 120 inçe kadar görüntü oluşturabiliyor. Oluşturulan görüntüler ise son derece ayrıntılı ve net. 1080p FHD çözünürlük ve yüzde 120 sRGB renk gamı gibi görüntü özelliklerinin yanı sıra ürün 4K HDR kaynaklara da kusursuz uyum sağlıyor. Ses gücünü ve kalitesini artıran Smart Amp teknolojili entegre 10 W Harman Kardon hoparlörle olağanüstü ses deneyimleri de sinema keyfini tamamlıyor.

Eğlence sona erdiğinde veya başka bir zamanda ise ZenBeam L2’deki entegre Asus Light Wall özelliği ile herhangi bir odanın görüntüsünü anında değiştirmek mümkün. 26 farklı yerleşik içerik seçeneği sayesinde kullanıcılar herhangi bir odayı renkli efektlerle süsleyebiliyor. Örneğin huzurlu bir şömine görüntüsü veya etkileyici bir su altı ortamı oluşturulabiliyor.

Hızlı ve kolay kurulum

Geometrik dört köşe düzeltme, dikey ve yatay kenar düzeltme özellikleriyle, görüntü kaysa bile otomatik olarak düzeltiliyor. ZenBeam L2 ayrıca otomatik odaklama yapabiliyor. Yerleşik odak sensörü, projektör ve ekran arasındaki mesafeyi ölçüyor ve ardından odağı otomatik olarak ayarlıyor. Bunların tümü yalnızca üç saniyede gerçekleşiyor. Cihaz ayrıca engellerden kaçınacak kadar da akıllı. Yansıtılan görüntünün boyutunu duruma göre düzenleyerek her ortamda en uygun izleme deneyimini sunuyor.

Uzaktan kumandadaki Google Assistant düğmesine basıldığında ZenBeam L2’yi sesli komutlarla kontrol etmek de mümkün. Yerleşik Chromecast desteğine sahip olan üründe akıllı telefon ve tabletten görüntü yansıtmak da son derece kolay.

Bağlantı, ZenBeam L2’nin güçlü olduğu alanlardan biri. Neredeyse tüm modern video kaynaklarına bağlantı imkanı veren HDMI bağlantı noktasının yanı sıra USB Type-A ve Type-C bağlantıları da bulunuyor. Type-C bağlantısı, DisplayPort Alt moduyla uygun cihazlara uyum sağlıyor. Gizlilik veya kişisel atmosfer oluşturmak istendiğinde kullanılabilecek bir de kulaklık bağlantısı üründe yer alıyor.

Sürdürülebilir şekilde üretildi

Asus ZenBeam L2 doğayla dost yöntemlerle üretildi. Cıvasız LED ışık kaynağına sahip olan ürün, kullanım ömrü boyunca hiçbir toksik malzeme kullanmadan mükemmel düzeyde net görüntüler oluşturabiliyor. Dünya lideri sürdürülebilirlik sertifikasının gereksinimlerini karşılamak için sıkı testlerden geçen cihaz, FSC Mix sertifikalı karton ambalajla geliyor.

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?