Asus, Intel NUC Ürün Serisini Resmi Olarak Devraldı

Asus, Intel Corporation ile düzenlenen resmi imza töreniyle birlikte Intel® Next Unit of Computing (NUC) ürün serilerinin devrinin başarıyla gerçekleştiğini duyurdu.

Asus artık 10. nesilden 13. nesle kadar tüm Intel NUC ürün serilerinin üretimini ve satışını üstlenecek, ayrıca gelecek NUC sistemlerini geliştirecek. Intel NUC çözümleri; kurumsal alanlar, sınır bilişim ve oyun ortamları için ideal ve özelleştirilebilir küçük boyutlu cihazlardan veya bilgi işlem birimlerinden oluşuyor.

Sorunsuz geçiş

Resmi devir işlemiyle birlikte Asus, NUC çalışmalarına başlayarak 1 Eylül’den itibaren 10. nesilden 13. nesle kadar olan NUC sistemleri için sipariş almaya başladı. Bu yeni iş alanı şirket için çeşitli heyecan verici fırsatlar doğuruyor. Ayrıca mevcut NUC müşterileri için de sorunsuz bir geçiş sağlanıyor. Yeni kurulan ASUS NUC iş birimi en etkileyici sınır bilişim çözümlerini kapsamlı kurumsal ve AIoT çözümleriyle sunarak sektörü ve şirketleri desteklemeye devam etmeyi amaçlıyor.

İmza töreninde, “Bu iş birliğinin mini PC vizyonumuzu genişletip hızlandıracağına eminim.” diyen Asus Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Açık Platform ve AIoT İş Birimleri Eş Başkanı Jackie Hsu, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Intel NUC ürün serisini portföyümüze eklemek özellikle endüstriyel, kurumsal ve profesyonel tüketici pazarlarında Asus’un yapay zeka ve IoT Ar-Ge becerisini ve teknolojik çözümlerini genişletecek.”

Jackie Hsu ayrıca ASUS NUC iş birimine katılan ve başta yazılım ve bulut bilişim konularında Asus’un Ar-Ge becerilerini artırmaya büyük yardımı dokunacak Intel NUC ekibinin üyelerini de tebrik etti.

Asus, Intel’den hem donanım sistem tasarımlarının hem de yazılımların lisansını aldı. Yeni Asus NUC iş birimi ar-ge, lojistik ve teknolojik destek alanlarında becerileri artırmaya yardımcı olacak. Bu birim profesyonel programcılar ve yapay zeka programcılarını, kamu kurumlarını, kurumsal şirketleri, küçük ve orta boy işletmeleri kapsayan kullanım alanlarında hizmet verecek ve sınır bilişim ve endüstri uygulamaları sunacak.

“NUC hikayesinin bu yeni bölümü hem Intel hem de Asus için son derece heyecan verici” diye konuşan Intel Başkan Yardımcısı ve İstemci Bilişim Grubu Genel Müdürü Michelle Johnston Holthaus, sözlerine şu şekilde devam etti: “Bugün düzenlenen imza töreni bir iş anlaşmasından çok daha fazlası. Bu tören, ASUS’un dünya genelindeki NUC müşterilerinin ve iş ortaklarının yaşamlarını iyileştirmeye ne kadar kararlı olduğunu gösteriyor. NUC ürünlerinin ASUS ailesinin bir parçası olarak gelişimini görmek için sabırsızlanıyorum.”

Geleceğe doğru

Asus ilerleyen dönemde NUC ürünleri geliştirmeye devam edecek ve talebi karşılamak için kanal ağını genişletecek. Asus NUC çözümleri endüstri standartlarında tasarlanacak ve her sektöre son teknoloji siber güvenlik desteği sağlayacak. Asus NUC ürünlerinin Varlık ve Operasyon Optimizasyonu, İnsan Sağlığı Takibi, Lojistik ve Takip, Ürün İnceleme ve daha birçok kullanım alanında değerlendirilmesi planlanıyor. Ayrıca Asus’un temel sürdürülebilirlik prensibini benimseyecek Asus NUC çözümleri enerji verimliliği yüksek ve dünyanın önde gelen çevre sertifikalarına sahip modellerden oluşacak.

Asus ortak kazanç fikriyle yola çıkarak müşterileriyle bağ kurup onlara hizmetler sunarak uzun vadeli iş birlikleri kurmayı sürdürüyor. Şirket NUC müşterilerine sorunsuz bir geçiş sunmaya öncelik veriyor ve gelecekte de mümkün olan en iyi servisi sunmaya kararlı.

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?