AloTech Yeni Yatırım Turunda Üç Milyon Dolar Yatırım Aldı

AloTech, Collective Spark liderliğinde gerçekleşen yeni yatırım turunda üç milyon dolarlık yatırım aldı. AloTech bu yatırım ile halihazırda 27 ülkeye ulaşan global operasyonlarını daha da büyüterek, özellikle Kuzey Amerika pazarında güçlenmeyi hedefliyor.

AloTech Ortakları İdris Avcı, Cenk Soyak, Korhan Erçin

Yurt içinde yakaladığı başarıyı global ölçeğe taşıma hedefiyle faaliyetlerini sürdüren Türkiye’nin en büyük bulut tabanlı çağrı merkezi platformu AloTech, Collective Spark liderliğinde gerçekleşen yeni yatırım turunda üç milyon dolarlık yatırım aldı.

2012 yılında Cenk Soyak ve İdris Avcı’nın kuruculuğunda beş kişilik bir ekiple faaliyetlerine başlayan, 2019 yılında Korhan Erçin’in ortaklar arasına katıldığı AloTech, günümüzde dünyanın farklı ülkelerinden 102 çalışanıyla 600’ü aşkın müşteriye hizmet veriyor. AloTech’e bugüne kadar Nevzat Aydın, Ata Uzunhasan ve Mediterra Capital ortaklarından Cenk Coşkuntürk gibi sektörün önde gelen isimleri yatırım yaptı. Collective Spark’ın en büyük yatırımcı olduğu bu yeni tura ise TechOne Ventures ile birlikte melek yatırımcılardan Nevzat Aydın (ikinci kez), Alp Saul, Galip Selçuk ve Kerim Kotan katıldı. 2020 yılını bir önceki yıla oranla yüzde 100 büyümeyle kapatan AloTech, aldığı yatırımla birlikte Call Center Studio markası ile global pazarlarda sürdürdüğü etkinliğini artırmayı planlıyor.

Cenk Soyak: “Bu yatırım Türkiye’den dünyaya açılan teknoloji unicorn’u olma vizyonumuzun parçası”

Yeni yatırımla ilgili bilgi veren AloTech Kurucu Ortağı Cenk Soyak, “Türkiye’nin en büyük bulut tabanlı çağrı merkezi platformu olarak, kurulduğumuz günden itibaren bu topraklardan çıkarak yurt dışına teknoloji ihraç eden, yeni nesil çözümler geliştiren bir şirket olmayı hedefledik. Bu yaklaşımla global arenadaki gücümüzü her geçen yıl artırarak, 27 ülkede hizmet vermeye başladık. Şimdi yeni yatırım turumuzda aldığımız üç milyon dolarlık yatırımla birlikte başta Kuzey Amerika olmak üzere halihazırda faaliyetlerimizi sürdürdüğümüz global pazarlarda etkinliğimizi artırmayı ve yeni coğrafyalara ulaşmayı hedefliyoruz. Bu yatırım aynı zamanda Türkiye’den dünyaya açılan bir teknoloji unicorn’u olma vizyonumuzun da bir parçası. Bu hedefe doğru ilerlerken bugünlere gelmemizi sağlayan, başarımızın ardındaki müşterilerimize, iş ortaklarımıza ve tüm ekip arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

Günümüz dünyasında önemi daha iyi anlaşılan dijitalleşme ve teknoloji alanında gerçekleştirilen yatırımların yalnızca şirketlere değil ülke ekonomisine de güç kattığını ifade eden Soyak, sözlerini şöyle sürdürdü; “Bu bakış açısıyla ürün ve hizmetlerimizi çeşitlendirip geliştirirken, Türkiye’den ve yurt dışından deneyimli isimlerle birlikte çalışmaya da büyük önem veriyoruz. Yakın zamanda aramıza katılan üst düzey yöneticilerimizin ardından yurt dışı yapılanmamızda görev alacak yeni takım arkadaşlarımızla birlikte ekibimizi genişletmeyi sürdüreceğiz. Lokasyon bağımsız çalışma sistemimiz ile tüm çalışanlarımız global ortamda kariyer edinme fırsatına sahip olacak.”

Görkem Oktay: “Yatırım desteğimizin AloTech’in yurt dışı büyümesinde itici güç olacağına inanıyoruz”

Collective Spark kurucu ortaklarından Görkem Oktay, fonun AloTech yatırımıyla ilgili olarak “Çağrı merkezi alanında bulut tabanlı çözümlerin özellikle Covid-19 ile şekillenen yeni dönemde ön plana çıktığını ve geleneksel çözümlere kıyasla müşteri tarafında hızlı adapte edildiğini gözlemlemekteyiz. Fon olarak sağladığımız yatırım desteğinin; ürün kalitesi ve özellikleri, kolay kurulumu ve esnek fiyat avantajlarıyla Türkiye’de önemli bir noktaya ulaşan AloTech için, uzun süredir yakından takip ettiğimiz güçlü kurucu ekibi liderliğinde yurt dışında büyüme amaçlı itici güç olacağına inanıyoruz” diyerek AloTech’in büyüme potansiyelini vurguladı.

Etiketler: