Adeo ile vMind Güçlerini Birleştirdi

Bilişim sektörü üreticilerine, iş ortaklarına ve müşterilerine uçtan uca siber güvenlik hizmeti sunan ADEO Cyber Security ile Türkiye’nin lider bulut hizmet sağlayıcısı ve BT sistem entegratörü vMind, MDR (Yönetilen Tespit ve Müdahale) alanında iş ortaklıklarını duyurdu. Bu güç birliği ile ADEO’nun MDR ve üst düzey siber güvenlik hizmetleri ‘As a Service’ olarak, portvMind’ın yüksek performanslı altyapısında veya on-premise olarak sunulabilecek ve portvMind’ın mevcut platformlarında sağlanan üst düzey standartlar, portvMind dışındaki sistemlere de ulaştırılabilecek.

Volkan Duman ve Selçuk Ekin

Bilişim sektörü üreticilerine, iş ortaklarına ve müşterilerine uçtan uca siber güvenlik hizmeti sunan ve dünyanın önde gelen MSSP firmaları arasında yer alan Adeo Cyber Security, Türkiye’nin lider bulut hizmet sağlayıcısı ve BT sistem entegratörlerinden vMind ile MDR (Yönetilen Tespit ve Müdahale) alanında güçlerini birleştirdi.

Adeo Cyber Security Genel Müdürü Selçuk Ekin ve vMind kurucusu Volkan Duman arasında atılan imza ile resmileşen iş ortaklığı ile alanında lider iki büyük şirketin proaktif gözetim gücü ve sürekli kontrolünde gerçekleştirilecek katma değerli siber güvenlik hizmeti; vMind’in bulut hizmetleri markası portvMind ve Adeo Cyber Security ekipleri tarafından uyum içinde sağlayacak.

Adeo  Cyber Security’nin MDR ve üst düzey siber güvenlik hizmetleri ‘As a Service’ olarak portvMind’ın yüksek performanslı altyapısında veya on-premise olarak sunulabilecek ve portvMind’ın mevcut platformlarında sağlanan üst düzey standartlar, portvMind dışındaki sistemlere de ulaştırılabilecek. Daha derinlemesine ilave hizmetler almak isteyen müşterilere sunulacak güvenlik hizmeti; son kullanıcılara tek bir noktadan daha kolay yönetilebilir maksimum güvenlik seviyesinde maliyet avantajı sağlarken, kullanımı yaygın bir hizmet paketi sunmuş olacak.

“Bilişim teknolojileri karar vericilerinin ‘güvenli bulut’ yapılarına en doğru modelleme ile geçiş yapmalarını temenni ediyoruz”

Adeo Cyber Security ile gerçekleştirdikleri güç birliği ile ilgili açıklamada bulunan vMind kurucusu Volkan Duman; “portvMind’ın özellikle büyük veri, performanslı çözümler, siber güvenlik, kimlik ve erişim kontrolü, kısaca ‘güvenli ve esnek bulut platformu’ olmaya devam etmesi adına ciddi yatırımlar ve sürekli modernizasyonlar yapıyoruz. Teknopark bünyesinde geliştirmiş olduğumuz mühendislik çözümlerimizle, yönetilen hizmetleri de kapsayacak şekilde uçtan uca çözüm sağlamaya devam ediyoruz. Türkiye’de bulut sektörünün hem yüzde yüz yerli üreticilerinden hem de lider oyuncularından biri olarak; bulut hizmetlerimizi maksimum performans gösterecek şekilde, pro-aktif güvenlik sistemleri ile donattık. Bizi tercih eden iş ortaklarımıza, katma değerli hizmetlerimizi esnek bir biçimde sunuyor ve diğer yandan da ‘doğru, güvenilir ve verimli bir dijital dönüşüm’ danışmanlığımızla da bu alanda farkındalık yaratmaya etkin bir biçimde devam ediyoruz” dedi.

Dijitalleşmenin yaygınlaştırılmasındaki bu gücü hep birlikte sonuna kadar kullanma, işletmelerin sürekli değişen ve gelişen teknolojik araç ve gereçleri daha verimli kullanmalarını sağlama, tüm bu yaygınlaşmayı “önce veri güvenliği” felsefesi ile sunma hedefinde olduklarını belirten Duman; “Bu süreçte BT karar vericilerinin, ‘Güvenli Bulut’ yapılarına en doğru modelleme ile geçiş yapmaya karar vermelerini, ülkemizin tamamında da bu bilincin artarak yerleşmesini temenni etmekteyiz” açıklamasında bulundu.

“Geleceğin siber güvenlik bakışı MDR çözümleri ile mümkün”

Duman; “Adeta dijital bir banka görevi gören servis sağlayıcıların güvenlik kuralları ve bu kuralları hangi çözümlerle sağladıkları meselesi çok kritik. Siber güvenliğin yanında altyapı içinde meydana gelen güvenlik olaylarını izlemek, analiz etmek, yorumlamak, olaylara müdahale etmek, gerekli bildirimleri yaparak iyileştirme çalışmalarını sürdürmek ve bu hizmeti doğru bir hizmet sağlayıcıdan almak günümüzde şirketler için stratejik önceliklerden biri. Mevcutta SOC (Security Operation Center) ve NOC (Network Operation Center) hizmeti sağlayan pek çok çözüm mevcut. Şirketler Güvenlik Operasyon veya Network Operasyon merkezinden sistemlerinde, ağlarında meydana gelen atakları, olayları takip ederek analiz edebiliyor, logları kayıt altına alabiliyor. Ancak bunu 7/24 takip etmek, yorumlamak ve önlemek için yapılacakları belirlemek geleceğin siber güvenlik bakışı olan MDR ile mümkün” diyerek MDR hizmetlerinin önemine dikkat çekti. Her bir sürecin, tamamen alanında profesyonel ve odaklı bir ekip tarafından yürütülmesi ve takip edilmesinin sürdürülebilirlik açısından günümüzde artık şart haline geldiğinin de altını çizen Duman sözlerini şöyle sürdürdü: “portvMind olarak biz kendi ekiplerimizin dışında üçüncü bir göz olarak ADEO Cyber Security’nin MDR çözümünü kullanıyor ve bu şekilde bulut çözümümüzü kullanan, kullanmayan tüm müşterilerimize de güncel güvenlik çözümleri hizmeti verebiliyoruz.”

Yerli ve sektöründe lider bir hizmet sağlayıcı olan ADEO ile bu alanda iş ortaklığı yaparak; çözümlerindeki yüksek standartları birleştirdiklerini ve bu sayede müşterilerine tek noktadan ulaşabildiklerini belirten Duman, “Bu iş birliğindeki temel amacımız mevcut müşterimiz olsun veya olmasın, portvMind ortamında sağladığımız güvenli ortamı, portvMind dışındaki sistemlere de sunabilmek. Bunu pro-aktif bir gözetimde, devamlı ve iki farklı şirketin tecrübesi, bilgi birikimiyle yapmak amacındayız. Burada portvMind ve ADEO takımları birbirini tamamlayarak, daha derinlemesine ilave hizmetler almak isteyen müşterilerimize ya da potansiyel müşterilere “As a Service” modeli ile güvenlik hizmetleri verebilecek. Bu iş birliğinin daha fazla kurumun yüksek güvenlik seviyesine erişmesine yardımcı olacağına inanıyoruz” açıklamasında bulundu.

“Katma değerli ortak projelerle sektörün öncü markalarının know-how’ını geniş kitlelere sunuyoruz”

Adeo Cyber Security Stratejiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Halil Öztürkci; “Müşterilerine uçtan uca siber güvenlik hizmeti sunan ve dünyanın da önde gelen 250 MSSP (Yönetilen Siber Güvenlik Servisleri Sağlayıcısı) firmasından biri olan ADEO Cyber Security olarak, iş birliği kapsamımızı sürekli genişletmeyi çok önemli bir sorumluluğumuz olarak görüyoruz. Türkiye’deki ve MEA bölgesindeki toplam 1000’i aşkın müşterimize kurulduğumuz ilk yıldan itibaren siber güvenlik konusunda hizmet veriyor, imza attığımız katma değerli ortak projeler sayesinde sektörün öncü markalarının know-how’ını daha geniş kitlelere sunuyoruz. Bu bilgi ve teknoloji akışı bize pasif değil aktif, statik değil dinamik, kesintili değil sürekli bir siber güvenlik hizmeti sunma imkânı sağlıyor. Son iş birliğimizi portvMind ile gerçekleştirerek bir sektör lideriyle daha çalışacak olmanın heyecanı içerisindeyiz” sözleriyle iş birliğine dair duygularını dile getirdi.

“Bu iş birliği ile iki şirketin hizmet gücünü ‘As a Service’ modelinde bütünleşik bir şekilde sunuyoruz”

Öztürkci, “MDR alanında, kullanıcılarımız için her zaman ideal çözümleri bulma ve o çözümlere en kolay şekilde ulaşmalarını sağlama yolunda ilerlerken, Türkiye’nin lider bulut sağlayıcısı ve BT sistem entegratörü portvMind ile beraber ‘As a Service’ modelinde neler yapabileceğimiz üzerine oldukça kapsamlı çalıştık. Bu iş birliği ile; iki şirketin hizmet gücünü bütünleşik bir şekilde sunmaya hazırız. Siber tehlikeler her geçen gün artıyor ve bu saldırılara karşı savunma yapmak da bir o kadar zorlaşıyor. İşte tam bu noktada kendini ispatlamış bir teknoloji ve alanında uzman ekiplerce 7×24 işletilen bir tespit ve müdahale sürecinin birlikte sunulduğu siber savunma hattı sayesinde müşterilerimiz siber saldırılara karşı çok daha korunaklı hale geliyor” sözleriyle iş birliklerinin faydalarını açıkladı.

Öztürkci, “Siber güvenlik yönetim kabiliyetlerimizi, iki deneyimli ekibin etkileşimli gözlem ve kontrolleriyle sunarken bu iş birliğinin çok olumlu tepkiler alarak uzun soluklu başarılara imza atacağına eminim” dedi.

Etiketler: ,

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?