Adeo Cyber Security ile DataFlowX Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı

Yeni nesil siber güvenlik teknolojileri üreticisi DataFlowX ve siber güvenlik alanında Türkiye’nin önde gelen çözüm ve hizmet sağlayıcılarından ADEO Cyber Security iş ortaklıklarını duyurdu.

Yeni nesil siber güvenlik teknolojileri üreticisi DataFlowX ve siber güvenlik alanında Türkiye’nin önde gelen çözüm ve hizmet sağlayıcılarından ADEO Cyber Security iş ortaklıklarını duyurdu.

DataFlowX ve ADEO yöneticileri bu iş ortaklığı ile müşterilerine daha “Sıfır Güven Mimarisi” temelinde ve daha kapsayıcı çözümler sunabileceğini belirtti. ADEO, DataFlowX çözümleri ile sunduğu siber güvenlik izleme ve yönetim hizmetlerinin kapsamını ve kritik altyapılara yönelik “Sıfır Güven” mimarisine uygun çözümlerini genişletirken; DataFlowX ise veri diyotu çözümü olan DataDiodeX ve e-posta güvenlik geçidi DataMessageX ürünlerinin yönetilen hizmetlerle birlikte kurumlara sunulabilmesini sağlayacağını belirttiler.

DataFlowX kurucu ortağı Burak Çifter, “Yeni nesil veri diyotu DataDiodeX ve ağlar arası güvenlik geçidi DataBrokerX çözümlerinden oluşan ‘Ağlar Arası Güvenli Bilgi Geçidi Çözüm Ailemiz’ ile hassas ve kritik ağların donanım tabanlı ve fiziksel seviyede izolasyonunu sağlıyoruz. Sunduğumuz çözümler güvenliği en üst düzeyde sağladığı gibi, biz de bu alanda en yetkin şirketlerle iş ortağı ağımızı genişletiyoruz. Siber güvenlik alanında artık kurumlarımız yönetilen hizmetlere ve siber güvenlik olay izleme ve müdahale çözümlerine daha fazla yöneliyorlar. DataDiodeX veri diyotumuz ile hem izole ağları güvenli şekilde görünür hale getirmek hem de kurumların paydaşlarına güvenmelerine gerek kalmayacak sıfır toleranslı bir yapı tesis edebiliyoruz. ADEO Cyber Security’nin sunduğu yönetilen hizmetlerin, çözümlerimizle birlikte kurumlarımızın daha yüksek bir güvenlik seviyesine erişmesine yardımcı olacağına inanıyoruz” açıklamasında bulundu.

ADEO Cyber Security İş Geliştirmeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Tuncay Işık, “Siber güvenlik alanındaki uzmanlığımız, tamamı Türk mühendis ve teknoloji danışmanlarından oluşan deneyimli kadromuzla uzun yıllardır müşterilerimize güvenli bir çalışma ortamı sağlıyoruz. Saldırganların kabiliyetlerinin çok arttığı günümüzde artık ‘Sıfır Güven Mimarisi’ özellikle kritik veri ve operasyon yürüten kurumlar için kaçınılmaz noktada. ADEO olarak siber güvenlik izleme ve müdahale hizmetlerimiz içerisinde çok önemli bir noktayı tamamlayan DataFlowX’in sıfır güven mimarisi çözümlerini, tecrübe ve kabiliyetlerimizle birlikte Türkiye ve MEA Bölgesinde hizmet verdiğimiz kurumlarımıza sunmayı ve hassas ortamlarının da görünür hale gelmesiyle siber güvenlik yönetim kabiliyetlerini artırmayı hedefliyoruz” açıklamasında bulundu.

Sıfır güven mimarisini kapsayan çözümlerin önümüzdeki yıllarda pazarda daha fazla yer alması bekleniyor. 2022 yılında 27,4 milyar dolar olarak tahmin edilen sıfır güven pazar hacminin 2027 yılında 60,7 milyar dolar pazar hacmine ulaşması bekleniyor. Hedefli ve yüksek kabiliyete sahip siber saldırıların sonucunda büyümesi beklenen sıfır güven mimarisi pazarında, teknoloji üreticileri bu mimarinin bileşenlerini oluşturan teknolojiler geliştirmeye ve uçtan uca bir “Sıfır Güven Çözüm Ailesi” oluşturmak ve pazarda lider olmak için çalışmalarını bu alana odaklamış durumdalar.

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?