Acronis’te Büyüme Hız Kesmiyor

Geçtiğimiz hafta İsviçre’nin Schaffhausen kantonunda açılan SIT‘nin tanıtım toplantısında biraraya gelme fırsatı bulduğumuz Acronis CEO’su Serguei Beloussov, Enterprise Next‘e özel açıklamalar yaptı.

Geçtiğimiz Eylül ayında Goldman Sachs önderliğinde 147 milyon dolarlık bir yatırım alan Acronis, bu yatırımla büyümesini de sürdürüyor. Geçen hafta Acronis CEO’su Serguei Beloussov’un önderliğinde kurulan SIT (Schauffhausen Institute of Technology) tanııtım toplantısında Beloussov ile biraraya geldik. Türkiye’den sadece Enterprise Next‘in katıldığı etkinlik, eğitim dünyası tarafında da büyük önem taşıyordu.

Goldman Sachs tarafından yapılan yatırım turu, şirketin değerini bir milyar dolardan fazla artırıyor ve Acronis’in Singapur, Bulgaristan ve Arizona’daki mühendislik ekibini genişletmesini, ek veri merkezleri inşa etmesini ve satın alımlar yoluyla büyümesinin de önünü açıyor. Tüm bunlara ek olarak, Acronis sermayeyi, Kuzey Amerika’daki ticari büyümeyi hızlandırmak için, bağımsız bir yazılım satıcısı ve kamu sektörü distribütörü olan Acronis SCS ile ortaklaşa kullanmayı planlıyor.

Bir siber güvenlik şirketi olarak Acronis’in düzenli büyümeye devam ettiğini belirten Serguei Beloussov, “2018’de yüzde 20 ticari büyüme elde ettik. Acronis Cyber Cloud işi yüzde 100’ün üzerinde büyüdüğü için 2019’da yüzde 30’un üzerinde bir büyüme beklentimiz var. Kısa süre önce, üçüncü tarafların siber koruma çözümlerimizi müşterilerinin ve ortaklarının ihtiyaçlarına göre özelleştirmelerini, genişletmelerini ve entegre etmelerini sağlayan Acronis Cyber Platformunu duyurduk. Goldman Sachs liderliğindeki yatırım turu, şirket satın alımlarını ve ek kaynakları satın alarak ürün geliştirmeyi hızlı bir şekilde izlememize ve büyümeyi hızlandırmamıza yardımcı olacak” dedi.

Serguei Beloussov ile gerçekleştirdiğimiz röportajı İngilizce olarak alttaki videodan izleyebilirsiniz.

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?