Acronis’in Yeni EDR Çözümü MSP’ler İçin Tasarlandı

Acronis, Acronis Cyber Protect Cloud için Advanced Security + Endpoint Detection & Response’un (EDR) kullanıma sunulduğunu duyurdu. Acronis EDR, yapay zeka tabanlı saldırı analizi gibi yeni özelliklerle karmaşıklığı azaltıyor ve daha akıcı bir operasyon için iş akışlarını yalınlaştırmayı hedefliyor. Yeni EDR çözümü, MSP’lerin ve hizmet verdiği işletmelerin kapsamlı güvenlik ve veri koruma uygulamalarını her zamankinden daha kolay hale getiriyor.

Siber koruma alanında küresel bir lider olan Acronis, Acronis Cyber Protect Cloud için Advanced Security + Endpoint Detection & Response’un (EDR) kullanıma sunulduğunu duyurdu. Acronis, yedekleme ve kurtarma, uç nokta yönetimi ve uç nokta güvenliği yetenekleri ile entegrasyondan yararlanan en kapsamlı kullanıma hazır kurtarma seçeneklerini sunuyor. Acronis EDR, işletmelerin yedekleme ve güvenlik ihtiyaçları için, yönetilen hizmet sağlayıcılara (MSP) yönelmesi, yalınlık ve verimliliğe daha fazla ihtiyaç duymasıyla her ölçekteki kuruluşun kendisini daha iyi korumasına yardımcı olmayı amaçlıyor. MSP’ler için tasarlanan bu çözüm, güvenlik sorunlarının hızlı ve kolay bir şekilde analiz edilmesine ve önceliklendirilmesine, kesinti süresini en aza indirmeye, müşterileri güvende tutarken iş sürekliliğini korumaya olanak tanıyor.

“Acronis EDR, Endüstri Tarafından Belirlenen Standartları Takip Ediyor”

Diğer karmaşık EDR araçlarının MSP’leri uygulama açısından pahalı ve zaman alıcı süreçlere zorlayabileceğini söyleyen Acronis Araştırmadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Candid Wüest, “Acronis EDR, NIST siber güvenlik çerçevesi ve MITRE ATT&CK çerçevesi ile eşleştirme gibi endüstri tarafından belirlenmiş standartları takip ederken, kurulumu ve kullanımı kolay sağlam bir EDR çözümü sunuyor. Acronis EDR kullanıcıları, saldırı analizini ve etkisini hızlı bir şekilde algılayarak potansiyel bir tehdidi hızlı bir şekilde değerlendirebiliyor. Saldırganın nasıl erişim sağladığı, ne tür bir hasara neden olduğu ve saldırının nasıl yayılabileceği kolaylıkla tespit edilebiliyor.” açıklamasında bulundu.

“EDR, Saldırılara Müdahalede Kritik Bir Araç Haline Geldi”

EDR’ın, uç noktaların çoğalması ve siber tehditlerin sıklığının artmasıyla birlikte, saldırılara müdahale ve veri koruma mücadelesinde kritik bir araç haline geldiğini söyleyen IDC Güvenlikten Sorumlu Araştırma Başkan Yardımcısı Michael Suby, “Kurulumu ve bakımı zor olan çözümler engel teşkil ediyor. En iyi çözümler, EDR’nin gelişmiş güvenliğini sağlıyor ve onu kullanan BT profesyonellerinin ihtiyaçlarını karşılıyor. Bu da kolay dağıtım, yapay zeka ve otomasyonla hızlı tespit, müdahale ve kurtarma anlamına geliyor.” açıklamasında bulundu.

Bir siber güvenlik uzmanı olarak EDR’nin gelişimine ve güvenlik yaklaşımında yarattığı devrime ilk elden tanık olduğunu belirten Eski FBI Karşıt İstihbarat Uzmanı Eric O’Neill, “EDR, güvenlik personelinin potansiyel olayları etkin bir şekilde araştırmasına, düzeltmesine ve kurtarmasına olanak tanırken, saldırı yüzeyini ve tehdit aktörünün bekleme süresini de azaltıyor. EDR teknolojisindeki en son gelişmeler, saldırı değişikliklerinin hızlı bir şekilde analiz edilmesine, olaylara müdahale süresinin kısaltılmasına ve tüm kuruluşlar için daha iyi iş sürekliliğine olanak tanıyor.” ifadelerinde bulundu.

Acronis EDR Neler Sunuyor?

1. Optimize Edilmiş Onay Analizi: Maliyetli güvenlik uzmanlığına veya zaman alan süreçlere ihtiyaç duymadan güvenlik sorunlarını ve potansiyel saldırıları hızlı ve kolay bir şekilde analiz eder ve önceliklendirir.

2. Yedekleme ve Kurtarma ile Entegre Güvenlik: Bir saldırı durumunda kesinti süresini en aza indirmek ve iş sürekliliğini sağlamak için kritik öneme sahip kapsamlı koruma sağlar.

3. Kapsamlı Siber Koruma Çözümü: MSP’ler için dağıtımı, yönetimi ve ölçeklendirmesi kolay olan tek bir aracıda, çok noktalı çözümlerin doğasında bulunan maliyet, karmaşıklık ve güvenlik açıklarını ortadan kaldırır.

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?