Acronis, Uzmanlığını MPC Alliance ile Birleştiriyor

Acronis, kişisel ve profesyonel verilerin güvenliğini ve gizliliğini iyileştirmek için endüstri farkındalığını artırma ve yenilikçi teknolojilerin benimsenmesine ilgi duyan küresel sorumlu kuruluşlar birliğine katılıyor.

Acronis, çok partili hesaplamanın (MPC) güvenli kriptografik teknolojisinin uygulanması yoluyla veri güvenliğini ve gizliliği geliştirme misyonuna sahip küresel bir kuruluşlar birliği olan MPC Alliance’a katıldığını duyurdu.

MPC, son birkaç yılda boyutu ve değeri artan ve kötüye kullanıma açık olan dijital ayak izlerimizin gizliliğini ve güvenliğini sağlamak için güvenilir üçüncü taraflara ve fiziksel olarak güvenli cihazlara bağımlılığı azaltan dijital güvenliğe matematiksel bir yaklaşım olarak öne çıkıyor.

Acronis, günümüzde Siber Korumanın Beş Vektörü olarak bilinen güvenlik, erişilebilirlik, gizlilik, özgünlük ve güvenlik zorluklarını ele alan yenilikçi siber koruma çözümleri geliştirdiği için MPC teknolojisini benimsemiş bir yapı. Acronis ürün ve hizmetlerine dünya çapında 5,5 milyondan fazla kişi, şirket ve kuruluş güveniyor.

Günümüzde kullanılan MPC örnekleri arasında, halka açık veya izinli blok zincirlerindeki işlemleri onaylamak veya bulutlarda depolanan verileri korumak için dijital imza oluşturmak için kullanılan özel anahtarları korumak için kullanılması yer alıyor. Ayrıca, işlemleri yetkilendirmek, kodu onaylamak, kimliği doğrulamak, kör anketleri kolaylaştırmak, birden çok blok zincirinde, bulutlarda, kör açık artırmalarda ve daha pek çok veri setinde hesaplamalarda gizliliği korumak için dijital imzalar oluşturmak için de kullanılıyor.

Acronis, çeşitli MPC araştırma girişimleri arasında Singapur’un Nanyang Teknoloji Üniversitesi (NTU) ile birlikte, işletmeler arası ve işletmeden devlete işlemler için güvenli bir MPC platformu sağlamak için yenilikçi şifreleme ve güvenli veri yönetimi teknolojileri oluşturmak için çalışıyor. İlgili veriler, güvenilmeyen birden çok taraf arasında paylaşılabilirken, paylaşılan veriler güvenli ve gizli tutuluyor.

Acronis Teknoloji Başkanı ve Kurucu Ortağı Stanislav Protassov şunları söyledi:
“Çok partili hesaplama, önemli araştırma kaynakları ayırdığımız Acronis için büyük bir ilgi alanı. MPC teknolojisini siber koruma çözümlerimize uygulamak ve entegre etmek, girdiyi alan ve sonucu gizlice hesaplayan ancak girdiler hakkında herhangi bir veri açığa çıkarmayan güvenilir bir üçüncü tarafın uygulanmasına benzer. Örneğin Acronis müşterileri, hassas nitelikteki herhangi bir temel veriyi ifşa etmeden gizli kıyaslama veya iş zekası raporlaması yapabilir.”