Acronis Cyber Infrastructure Güncellendi

Acronis Cyber Infrastructure 4.0, gelişmiş kullanılabilirlik, yönetilebilirlik ve güvenlik sunarken son kullanıcılar ve servis sağlayıcılar için de daha yüksek performans sağlıyor.

Acronis, şirketin yazılım tanımlı altyapı çözümünde önemli bir güncelleme olan Acronis Cyber Infrastructure 4.0‘ı piyasaya sürdü. 350’den fazla yeni yetenek ve geliştirmeyi içeren güncelleme, Acronis ortaklarının ve son kullanıcıların, verilerinin güvenliğini ve kullanılabilirliğini güçlendirirken altyapılarının performansını ve yönetilebilirliğini artırmasına yardımcı oluyor.

Şirketlerin yüzde 31’inin günlük siber saldırıları rapor ettiğini ve yarısının (yüzde 50) haftada en az bir kez hedefli saldırıya maruz kalmasıyla kuruluşlar maliyetli kesinti süreleri ve doğrudan finansal kayıplarla karşılaşabiliyor. Yine de çok sayıda BT ekibi ve yönetilen hizmet sağlayıcısı (Managed Service Provider-MSP), pahalı, zaman alıcı ve bakımı karmaşık olan eski çözümlerden oluşan bir yamaya güveniyor ve çözüm entegrasyonunun olmaması da kurum savunmasında hala boşluklara sebep oluyor.

Siber koruma için ölçeklenebilir, uygun maliyetli, çok amaçlı ve depolama çözümü olan Acronis Cyber Infrastructure, herhangi bir yazılım tanımlı veri merkezi veya uç iş yükü için hızlı ve evrensel bir yapı taşı olarak görülüyor. Ürün, herhangi bir endüstri standardı donanımı kullanıp blok, dosya ve nesne depolama iş yüklerini bilgi işlem ve yazılım tanımlı ağ yetenekleriyle birleştiriyor.

“Günümüz işlerinin hızı göz önüne alındığında, kuruluşlar altyapılarından güvenlik, anında kullanılabilirlik ve güvenilir performans talep ediyor” diyen Acronis Kurucusu ve İcra Kurulu Başkanı Serguei “SB” Beloussov, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Kapsamlı siber koruma vizyonumuzu yerine getirirken, Acronis Siber Altyapısını entegre etmek birçok müşterimiz ve ortağımız için kritik bir bileşendir. Bu nedenle bu güncellemenin bir parçası olarak yaptığımız iyileştirmeler çok önemlidir.”

Performansı artıran değişiklikler arasında yer alan silme kodlaması, hibrit ve tüm flash katmanları için yazma performansını ve gecikmeyi yüzde 50’ye kadar yükseltiyor. Benzer şekilde, depolama ağında yapılan iyileştirmeler, çok iş parçacıklı iş yüklerinin performansını -rastgele okumalarda yüzde 40’a kadar artırıyor.

Yeni güncelleme ayrıca bir kuruluşun verilerinin, uygulamalarının ve sistemlerinin güvenliğini, erişilebilirliğini, gizliliğini, özgünlüğünü ve güvenirliğini (Safety, Accessibility, Privacy, Authenticity ve Security-SAPAS) sağlıyor.

Acronis Siber Altyapı 4.0’daki yenilikler

Güncellemeye dahil edilen en önemli özellikler arasında şunlar yer alıyor:

Geliştirilmiş yönetilebilirlik
• Depolama verilerini yeni hata etki alanlarına yayarak veri kullanılabilirliğini artırın: Oda, sıra ve raf. Bir başarısızlık alanı, hizmetlerin birlikte çalışabileceği bir kapsam tanımlar.

Artırılmış güvenlik
• S3 coğrafi çoğaltmaya erişim yönetimi, erişim kontrol listelerine sahip paketler için kullanılabilir.
• Kullanıcılar erişim günlüğünü Amazon S3 API üzerinden etkinleştirebilir ve paketlerindeki nesneler hakkında ayrıntılı bilgi alabilir.

Acronis Siber Altyapısı, dünya çapında, milyonlarca iş yükünü ve 500.000 işletmeden 5.000 PB’den fazlasını destekleyen Acronis veri merkezlerinde kullanılmaktadır. Siber koruma stratejilerini güvenle oluşturmalarını sağlayan kanıtlanmış bir teknoloji olarak öne çıkıyor.

Seçtiğiniz cihazdaki altyapı

Endüstri standardı donanımda çalışmaya ek olarak, Acronis Cyber Appliance’a önceden yüklenmiş olarak da geliyor. Donanım ve yazılımın tam entegrasyonu, herhangi bir konumda hızlı, sorunsuz dağıtımlar sağlayan ve Acronis Cyber Protect ve Acronis Cyber Cloud gibi diğer siber koruma çözümleri için kesintisiz destek sağlayan bir tak ve çalıştır uyumluluğu sunar.

Acronis Cyber Appliance, sürüm 4.0 geliştirmesine ek olarak, başka bir cihaza veya başka bir donanıma yerleştirilmiş mevcut bir kümeye eklenebilme yeteneği de dahil olmak üzere yeni yetenekler sunuyor. Kullanıcılar ayrıca kurulum sırasında mevcut herhangi bir ağ arayüzünü ve bağlantı seçeneklerini görüntüleyebiliyor. Bu da onu mevcut bir veri merkezinin fiziksel ağ altyapısı için daha uygun hale de getiriyor.