Acer 2023 Türkiye Pazarı İçin Hedeflerini Paylaştı

Acer, Türkiye pazarı için 2022 yılına dair değerlendirmelerini ve 2023 hedeflerini aktardığı toplantıda, Ocak ayında tanıttığı yeni ürünlerine dair detayları da aktardı.

Bilgisayar üreticisi Acer, pandeminin etkisini yitirmesi ve küresel çip tedarik sorunlarının baş göstermesiyle pazardaki olumsuz havaya rağmen en son teknolojilere sahip yeni ürünleri kullanıcılarıyla buluşturmaya devam ediyor. Bu çabaların olumlu yansıması globalde olduğu gibi Türkiye’de de rakamlarla kendini gösterdi.

İstanbul’da gerçekleşen basın toplantısında Türkiye pazarının öneminin altını çizen Acer EMEA Başkan Yardımcısı Grigory Nizovsky, “Acer olarak son kullanıcıya ne sunduğumuza her zaman öncelik veriyoruz ve son kullanıcı için en uygun, erişilebilir cihazları onlarla buluşturuyoruz. Yeni dizüstü bilgisayarlarımız, modern, çarpıcı bir görsel çekicilik sunan yepyeni tasarımlarının yanında gelişmiş performans özellikleri ile de dikkat çekiyor. Acer ürünlerinin Türk tüketicisinde iyi bir algısı olduğunu biliyoruz. Bizim için her zaman çok önemli bir pazar olan Türkiye’deki kullanıcılarımıza en iyi teknolojiyi ve en iyi deneyimi, en iyi fiyatlarla sunmaya devam edeceğiz” dedi.

2023 Yılında Pazar Payı Hedefi Yüzde 12

Nizovsky, 2022 verilerini şu sözlerle paylaştı: “2022 yılı 4. çeyrek verilerine göre grup düzeyinde, bilgisayar dışı ürünlerimizin payı yüzde 26,3’e ulaştı. Bu bizim için son derece sevindirici bir gelişme. Türkiye’de de bu yıl bilgisayar aksesuarlarından e-mobilite cihazlarına ve Altos sunucularına kadar birçok yeni ürünü müşterilerimizle buluşturmayı hedefliyoruz. Bu ürünlerin bazılarını EMEA ülkelerinde sunmaya başladık. Türkiye’deki 2023 yılı için dizüstü bilgisayar pazar payı hedefimiz yüzde 12. Tüm bu yeni gelişmelerle birlikte Türkiye’de 2023 yılındaki gelirimizin 100 milyon doların üzerine çıkmasını bekliyoruz.”

2022 yılında pazardaki geliri dolar bazında yüzde 24 artan Acer’ın GFK verilerine göre 2022 yılı 4. çeyrek dizüstü bilgisayar satışlarındaki payı yüzde 10’u geçti. Acer’ın elde ettiği gelire en büyük katkıyı yapan ürün grubu ise başta oyun kategorisi olmak üzere bireysel tüketicilere yönelik sunduğu dizüstü bilgisayarlar oldu. Acer’ın oyun dizüstü bilgisayarlarındaki geliri yıllık bazda yüzde 105 arttı.

Yeni Ürünler Türkiye Pazarına Geliyor

Acer, özellikle bireysel kullanıcılar için sunduğu dizüstü bilgisayar serilerinde yaptığı performans ve tasarım odaklı yeniliklerle dikkat çekiyor. Acer, Ocak ayı başlarında CES fuarında tanıtılan Predator, Aspire, Nitro ve Swift serilerinin en yeni üyelerini yakın zamanda Türkiye’de de satışa sunmaya hazırlanıyor. Satışa sunulacak yeni ürünler arasında Predator Helios 16, Acer Swift Go, yeni Nitro 16 ve Aspire 5 serisi yer alacak.

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?