​RTB House’dan Yeni Birim: Creatives Lab

Dünya çapında markalara en gelişmiş pazarlama teknolojileri sunan RTB House, yeni birimi Creatives Lab’i tanıttı. Bu yeni birim, hem video hem de display reklamlar için daha iyi performans gösteren ve markaların ihtiyaç duyduğu dinamik banner’ların sunulmasını sağlayacak.

RTB House, derin öğrenmeye dayalı teknolojisini geliştirmenin yanı sıra kampanyanın genel başarısını önemli ölçüde belirleyen, reklamlar gibi RTB ekosisteminin diğer yönleri üzerine de çalışıyor. Tamamen yapay zeka algoritmalarına dayanmayan reklam performansları için önemli faktörlerin başında insan katkısıyla oluşturulan, markanın kuralları ile tutarlılık gösteren kampanya görselleri yer alıyor.

RTB House, müşterilere bu alandaki en iyi ve en yenilikçi çözümleri sunmak için özel bir birim olan Creatives Lab’i kurduğunu duyurdu. Yeni laboratuvar, müşterilerin marka gereksinimlerine göre uyarlanacak yeni dinamik görüntü ve video reklam biçimleri geliştirmenin yanı sıra reklam öğelerinin genel performansını iyileştirmek üzere çalışacak. Kendi projelerinin yanı sıra Creatives Lab, Mayıs 2018’de RTB House tarafından açılan ve yeni pazarlama teknolojileri çözümlerinin geliştirilmesi için çalışan AI Marketing Lab ile işbirliği yapacak.

Kampanyaların genel sonuçlarının belirlenmesinde yaratıcı çalışmaların çok önemli olduğuna dikkat çeken AI Pazarlama Laboratuvarı ve Reklam Laboratuvarı Operasyon Müdürü Grzegorz Kłapkowski, “Kullanıcıları tıklamak ve satın almak için çekmenin yanı sıra markanın imajı için gösterilen reklamlar da önemli birer faktördür. Bununla birlikte, markalar, özellikle teklifler önerme mekanizmasının kullanımıyla performansı artırılmış kişiselleştirilmiş reklamları kullanmamayı hedeflediklerinde, reklam görselleri üzerinde çalışmak için çok fazla bütçe ve kaynak ayıramıyorlar. Bu sebeple Creatives Lab’e yatırım yapıyoruz ve bir servis sağlayıcı olarak, müşterilerimiz için uzun ömürlü ve sınıfının en iyisi ürün ve eklentileri sunmak istiyoruz” dedi.

Creatives Lab’ın açılması, RTB House’un teklifini geliştirerek sektörün bir adım ötesine taşımasını sağlıyor. 2017 yılında, şirket kampanyalarının yüzde 100’ünde derin öğrenme algoritmalarını başarıyla uygularken, 2018 yılında derin öğrenme temelli kişiselleştirilmiş yeniden hedefleme çözümleri için Ar-Ge çalışmalarının yürütüldüğü AI Marketing Lab açıldı ve yeni ürünler ortaya çıkarmaya başladı. Bu yenilikler reklam çalışmalarıyla yakından ilişkili olduğu için, geliştirmeleri hem Creatives Lab hem de AI Marketing Lab tarafından gerçekleştirilecek. İlk aşamada, Creatives Lab ekibi 10 deneyimli grafik tasarımcı, geliştirici ve analistten oluşacak.

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?