Zoom’un Ürün ve Mühendislik Başkanı Velchamy Sankarlingam oldu

Zoom Video Communications, Inc (NASDAQ:ZM) yaptığı açıklamayla, Velchamy Sankarlingam’ın 12 Haziran tarihinden itibaren Mühendislik ve Ürün Başkanı olarak şirkete katılacağını duyurdu. Sankarlingam, VMware’de en son Bulut Hizmetleri Geliştirme ve Operasyonlar Kıdemli Başkan Yardımcılığı yaptığı 9 yılın ardından Zoom’a katıldı.

Doğrudan Zoom CEO’su Eric S. Yuan’a bağlı çalışacak olan Sankarlingam, şirketin mühendislik, ürün ve DevOps ekiplerini yönetecek. Zoom, kısa süre önce Phoenix, Arizona ve Pittsburgh, Pennysylvania’daki mühendislik ekiplerinin 500 yeni çalışanla büyüyeceğini duyurmuştu.

Sankarlingam, “Zoom, küresel sağlık krizinin yarattığı talebi karşılamak için etkileyici biçimde ölçeklendi. Kullananların çalışma ve gündelik hayatında anlamlı bir fark yaratıyor. Kurumsal ortak çalışmada ölçeklenme ve bulut teknolojisi konusundaki uzmanlığımı, dünyayı bugün ve gelecekte birbirine bağlayabilmek adına öncülük etmeleri için Zoom ile paylaşacağımdan dolayı heyecanlıyım” dedi.

Yuan ise, “Yıllardır tanıdığım Velchamy’nin, insanları derin biçimde anlama konusundaki inanılmaz yeteneğine; güvenli, ölçeklenebilir ortak çalışma teknolojilerini yaratma ve uygulama deneyimlerine hayranlık duyuyorum. Platformumuz üzerindeki iletişimin önemi ve hizmet verdiğimiz ölçekte gecikmeye ve hataya yer yok. Velchamy, dünyanın dört bir yanında kesintisiz büyüyen müşteri tabanımızı desteklemek için ürün, mühendislik ve DevOps ekiplerimizle yol alacak” şeklinde konuştu.

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?