Yüksek Çözünürlüklü Filmlerinizi Bir de EB-U05 ile İzleyin

Son dönemde ev kullanıcıları yüksek çözünürlüklü filmler için geniş format TV’ler ve projeksiyonlar arasında gidip geliyor. 4K çözünürlüğe ulaşan televizyonlar karşısında durmaya devam eden projeksiyonlardan biri olan Epson EB-U05, test merkezimize konuk oldu.

Film meraklıları 4K geniş format bir televizyon mu yoksa dev bir perdeye dönüştürülebilecek bir projeksiyon mu sorusunu binlere kez kendilerine sormuşlardır ki biz teknoloji yazarlarına da bu konuda gelen en yoğun soru bu. Bu sorunun yanıtı aslında çok basit. Bütçeniz hangisine yetiyorsa onu tercih edin. Ancak projeksiyon cihazını otomobilinize atıp yazlığınıza ya da yeterince geniş bir duvarı olan arkadaşınız evine kolayca taşıyabileceğinizi aklınızdan çıkartmayın.

Tabii konu sadece film izlemeyle sınırlı değil. Oyun turnuvalarınız için de ideal bir ürün Epson EB-U05. Ayrıca şampiyonluk yolundaki takımınızın maçlarını da dilediğiniz her yerden bu küçük sihirbaz sayesinde dev ekran ayrıcalığı ile izleyebileceğiniz gerçeğini de göz ardı etmeyin derim.

Cihazda neler var?

Öncelikle ürünün opsiyonel WiFi destekli olduğunu ve 3.400 lümen değerinde Full HD çözünürlüğü doğru koşullarda 300 inçe kadar büyütebildiğinin altını çizelim. Üretici Epson’ın neredeyse tüm ürünleri için kullandığı kolay kurulum ve kullanım iddiası tabii ki bu ürün için de geçerli. Ayrıca cihazı ortalama günde 1 saat 45 dakika çalıştırmayı başarırsanız 15 yıl boyunca lambasını da değiştirmeyeceksiniz.

Bir ev projeksiyonunun bir TV’yi kullanmaktan daha karmaşık olmaması vizyonuyla hareket eden Epson mühendisleri bu nedenle görüntünün hızla konumlanmasına yardımcı olan trapezoid düzeltme gibi özelliklere sahip bu projeksiyonu sorun çıkarmayan hızlı bir kuruluma kavuşturmuş durumda. Cihazdaki DVD oynatıcıları, oyun konsollarını ve daha fazlasını bağlamaya yarayan iki adet HDMI girişi (bir MHL dahil) sayesinde eğlenceye erişmek oldukça kolay bir hale geliyor. İsteğe bağlı ELPAP10 adaptörü sayesinde, iProjection uygulamasını kullanarak akıllı bir cihazdan içerik paylaşmanıza olanak tanıyan WiFi bağlantısı özelliği de yine Epson EB-U05’in artları arasında yer alıyor.

Daha büyük, daha iyi (mi?)

Her zaman daha büyük olan daha iyi olmayabiliyor. Ancak Epsonu EB-U05, 300 inç büyüklüğünde etkileyici bir görüntü iddiasıyla evlerinize konuk olacak. Ayrıca ekrandaki görüntüye yaşam katan 3LCD teknolojisi de yine sizlere benzersiz bir deneyim sunacak.
Belirgin gölgeler ve derin siyahlar üreten 15.000:1 kontrast oranı aynı zamanda film deneyimlerinizde de ayırt edici olacak.

Temel Özellikler

– Büyük ekran deneyiminin keyfini çıkarın: Evinizde, en sevdiğiniz filmlerin, oyunların ve spor müsabakalarının etkisini artırın.
– Kurulumu kolay: Trapezoid düzeltme, opsiyonel WiFi ve iProjection uygulaması.
– Uzun ömürlü çözüm: 15 yıl boyunca her gün bir film izleyin.
– Ekonomik, ileri teknoloji ürünü ekipmanlar: Bu Full HD projeksiyonun keyfini çıkarın.
– Etkileyici, parlak görüntüler: 3.400 lümene kadar eşit derecede yüksek beyaz ve renkli ışık çıkışı.
– Boyutlar Tekli ambalajlama 355 x 375 x 158 mm.
– Karton Ağırlığı 3,82 Kg.

Kutu İçeriği

– Ana cihaz (ünite)
– Güç kablosu
– Hızlı Başlatma Kılavuzu
– Piller dahil Uzaktan kumanda
– Kullanma kılavuzu (CD)
– Garanti belgesi
– VGA kabloları

Son olarak KDV dahil 3.799 TL fiyatla sahip olacağınız bu cihazın teknik özelliklerini buradan görebilirsiniz.

Ürünle ilgili Epson tarafında hazırlanan eğlenceli videoyu da aşağıdan izleyebilirsiniz.

Etiketler: , , , ,

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?