Yepyeni Bir Dijital Deneyim: Nutanix Now

Öneriler, en iyi uygulamalar ve öngörülü konseptlerin paylaşıldığı ve Türkiye’den yayınlanan dijital etkinlikte, Nutanix CEO’su Dheeraj Pandey de konuşmacılar arasında yer aldı.

Tarık Ertuğrul

Nutanix, hibrit bulut, hiperbütünleşik altyapı, veri yönetimi ve son kullanıcı işlemleri gibi veri merkezi ve kurumsal bulut alanlarındaki en yenilikçi teknolojileri ve en son eğilimleri katılımcılarla paylaştığı dijital etkinliğini gerçekleştirdi. BT, ürün ve mühendislik uzmanlarından eğitici videolar ve teknoloji konuşmalarıyla yepyeni bir dijital deneyim olan Nutanix Now’da açılış konuşmasını Nutanix CEO’su Dheeraj Pandey gerçekleştirdi. Pandey, “Fikirlerimizi paylaşmak ve zorlukları çözmek için BT topluluğumuzu bir araya getirerek bu benzeri görülmemiş zamanda birbirimize yardımcı olabiliriz. Mobil iş güçlerini desteklemek için VDI’yı etkinleştiren ve ölçeklendiren en iyi uygulamaları öğrenebiliriz” dedi.

Etkinlikte söz alan konuşmacılardan olan Nutanix CIO’su Wendy M. Pfeiffer ise büyük bir toplumsal değişimin yaşandığını ifade ettiği konuşmasında BT sektöründe çalışanlar olarak bu yeni oluşuma katabileceklerinden bahsetti ve erişim söz konusu olduğunda insanların sadece ofislerindeki araçlara erişebilmelerini sağlamakla kalmanın yetersiz olduğunu sözlerine ekledi: “Nutanix’te halka açık internet üzerinden çalışan bir sanal masaüstü olan Frame adlı bir ürün kullanıyoruz. Böylece insanlar kötü internet bağlantıları üzerinden bile kendi masaüstlerine uzaktan erişmek için Frame’i kullanabilir ve güvenli bir şekilde erişebilirler.”

Bu heyecan verici çevrim içi etkinlikte, Nutanix Türkiye Ülke Müdürü Tarık Ertuğrul da şu ifadeleri kullandı: “İçinde bulunduğumuz şu günler dijital transformasyonun ne kadar önemli olduğunu bize bir kez daha gösterdi. Öte yandan şirket yöneticileri artık BT ekiplerinden daha inovatif olmalarını da bekliyor. Dijital dönüşüm ile birlikte maliyetleri azaltmaları, verimliliği artırmaları, yeni ürün ve hizmetleri daha hızlı hayata geçirmeleri gerekiyor. Biz Nutanix olarak dünya üzerinde 14 bini aşkın müşterimize dijital dönüşüm yolculuğunda eşlik ediyoruz ve Türkiye’de de finans, üretim, e-ticaret ve diğer pek çok sektörde alt yapı olarak tercih ediliyoruz. Yapılan araştırmalar Nutanix’in BT operasyon maliyetlerini yüzde 60 düşürdüğünü, alt yapı maliyetlerini yüzde 39 azalttığını, plansız kesintilerde yüzde 97 azalma sağladığını, sistemin 7 ayda kendini geri ödediğini gösterirken BT sektöründe yüzde 97 müşteri memnuniyeti skoruna sahip nadir firmalardan olduğumuzu da memnuniyetle ifade ediyoruz.”

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?