Yeni Endpoint Security Ürün Ailesi WatchGuard Cloud Bünyesinde Birleşiyor

Yeni Endpoint Security ürün ailesini WatchGuard Cloud’a entegre ettiğini duyuran WatchGuard Technologies, iş ortakları ve müşterilerin güvenlik dağıtımını kolaylaştırarak operasyonel süreci her zamankinden daha kolay ve akıcı hale getiriyor.

Ağ güvenliği ve zekası, çok faktörlü kimlik doğrulama (MFA), gelişmiş uç nokta koruması ve güvenli Wi-Fi alanlarında dünya lideri olan WatchGuard Technologies, daha önce Panda Adaptive Defense 360, Adaptive Defense, Panda Endpoint Protection ve Panda Endpoint Protection Plus olarak bilinen WatchGuard Endpoint Security ürün ailesini WatchGuard Cloud’a entegre ettiğini duyurdu. Böylelikle, iş ortakları ve müşteriler artık WatchGuard Cloud aracılığıyla uç nokta güvenliklerini, ağ güvenliklerini, MFA hizmetlerini dağıtabiliyor ve yönetebiliyor. Bu durum ise onların güvenlik dağıtımını düzene sokmalarına, operasyonları kolaylaştırmalarına, satıcıları birleştirmelerine, iş büyümesini ve karlılığını desteklemelerine olanak tanıyor.

“Misyonumuz MSP’lerin Hayallerindeki Güvenlik Platformunu Oluşturmak”

“WatchGuard’ın harekete geçirici misyonu, MSP’lerin hayallerindeki güvenlik platformunu oluşturmaktır. Panda Security’yi satın aldıktan bir yıldan kısa bir süre sonra ileriye doğru önemli bir adım daha attık.” ifadesinde bulunan WatchGuard Ürün Yönetiminden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Andrew Young, “MSP’ler, kritik güvenlik hizmetleri arasında daha fazla koordinasyon sunan bir platforma ihtiyaç duyuyor. MSP’lerin müşteriler için tam koruma sağlamasına olanak tanıyan bir Birleşik Güvenlik Platformu (USP) olarak yeni nesil antivirüs, yapay zeka destekli uç nokta algılama ve yanıtlama, ağ güvenliği ve kimlik doğrulama hizmetleri sunuyoruz. Yönetmeyi ise her zamankinden daha kolay ve akıcı hale getiriyoruz” açıklamasında bulundu.

WatchGuard Cloud ile Merkezi Yönetim Kolaylığı Sağlanıyor

WatchGuard Cloud platformu, WatchGuard ürün kategorileri iş ortaklarının sunduklarından bağımsız olarak çeşitli operasyonel avantajlar sunuyor. MSP’ler ürünleri kendi iş modellerine en uygun şekilde tedarik etmek için sabit vadeli sözleşmelerden, WatchGuard Point’lerden, esnek aylık ve kullanıma dayalı aboneliklerden yararlanabiliyor. Ayrıca lisansların yükseltilmesi, genişletilmesi ve devredilmesi için esnek seçeneklerin yanı sıra iş ortaklarının çok katmanlı, çok kiracılı ortamlarda uygulayabileceği kolay kurulum ve şablon tabanlı yapılandırmaları da destekliyor.

Bu entegrasyon, WatchGuard tarafından yapılan WatchGuard Cloud geliştirmeleri ile MSP etkinleştirmeye devam eden taahhüdün ve yatırımın en son örneğini oluşturuyor. İş ortakları ve müşteriler 2019’dan beri Firebox güvenlik ortamlarını ve AuthPoint MFA dağıtımlarını bu tek arayüz üzerinden yönetiyor. Ocak 2020’de WatchGuard; tehdit istihbaratını, korelasyonu ve puanlamayı ağdan kullanıcıya WatchGuard güvenlik yığınında birleştirmek için WatchGuard Cloud içindeki ThreatSync özelliklerini tanıttı. Artık WatchGuard Endpoint Security çözümlerinin eklenmesiyle WatchGuard, gerçek bir Birleşik Güvenlik Platformu sağlamak için ağlar, uç noktalar ve kimlikler için koruma sağlamayı merkezileştiriyor.

“WatchGuard Cloud’a uç nokta güvenlik hizmetleri eklemek MSP işimiz için büyük bir oyun değiştirici” ifadesine yer veren Servicepark Bilişim Hizmetleri Genel Müdürü Kemal Karabayır, “Artık tüm güvenlik tekliflerimizi ağdan uç noktaya kadar tek bir birleşik platformda yönetebiliyor; ilk dağıtım ve kurulum aşamasından itibaren lisans yönetimi, yenilemeler ve raporlamaya kadar her şeyi basitleştirebiliyoruz” sözlerini ekledi.

Yeni Endpoint Security Ürün Ailesi Faaliyete Geçiyor

Entegrasyonun bir parçası olarak, daha önce Panda Endpoint Protection ve Panda Endpoint Protection Plus olarak bilinen bağımsız ürünler artık WatchGuard EPP (Endpoint Protection Platform) ürününü içerirken; Panda Adaptive Defense artık WatchGuard EDR (Endpoint Detection and Response), Panda Adaptive Defense 360 ise artık WatchGuard EPDR (Endpoint Protection Detection and Response) olarak kullanılıyor.