Versiyon 2’ye Geçen Kidolog, Küresel Marka Olma Yolunda İlerliyor

Kızlarının doğumunda ve sonrasında yaşadıkları sıkıntılardan yola çıkan Eray Uğurelli tarafından kurulan ve ebeveynlere gebelik öncesi/sonrası ile çocukların bilişsel, fiziksel, sosyo-duygusal gelişiminde ihtiyaç duyabilecekleri 10 farklı kategoride online uzman desteği sağlayan Kidolog.com hızla büyüyor.

Tüm dünyayı etkileyen ve bireylerin hem fiziksel, hem de psikolojik sağlığını tehdit eden COVID-19 salgını, ebeveynler kadar çocukları da derinden etkiledi. Anne-babanın işini eve taşıması, eğitimin online hale dönüşmesi, sosyalleşmenin önündeki engeller v.b. gibi yüzünden çocukları doğru yönlendirmek veya psikolojik destek vermek daha da önemli hale geldi. Diğer taraftan, ebeveynler bu süreçte acil durumlar dışında hemen muayenelere gitmek yerine bulaş riskini ortadan kaldıracak alternatif, hızlı çözümler arayışına girdiler. Gebelik öncesi/sonrasına ait soruların kolayca karşılanabileceği platform arayışı da hızlandı. Psikolojik TV dizileri ise bu yöndeki farkındalığı artırarak, toplumda uzman desteği talebini büyüttü.

Minik kızları Ilgın’ın doğumunda ve sonrasında bu tarz zorlukları yaşayan ve pek çok ebeveynin de aynı durumda olduğunu gözlemleyen Eray Uğurelli, tarafından 15 Şubat tarihinde yayına başlayan Kidolog, ebeveynlere gebelik öncesi/sonrası ile çocukların bilişsel, fiziksel ve sosyal-duygusal gelişiminde ihtiyaç duyabilecekleri 10 farklı kategoride online uzman desteği sağlıyor.

Versiyon 2 pek çok özelliği barındırıyor

Şu anda 250 uzman ile hizmet veren Kidolog, Versiyon 2’ye geçmenin de mutluluğunu yaşıyor. Sürekli olarak danışanlarına sunduğu hizmeti daha da mükemmelleştirmeyi amaçlayan Kidolog.com Versiyon 2’de kolayca ulaşılabilecek ücretsiz içerikler sunmaya başladı. Versiyon 2’de yer alan ücretsiz ön görüşme ile aileler istedikleri uzmanlar ile 10 dakikalık bir tanışma toplantısı yapabiliyorlar. Kendileri açısından doğru uzman ya da uzmanlık alanı olup olmadığına karar verdikten sonra düzenli seanslarına başlayabiliyorlar. Bu şekilde uzman ve aile arasında bir güven köprüsü oluşturulması amaçlanıyor. Bunun dışında uzmana soru sor butonu ile aile istediği uzmana soru sorma hakkına sahip oluyor ve herhangi bir ücret ödemeden küçük ve yazılı olarak çözümlenebilecek sorunlarına yanıt bulabiliyorlar. Bir diğer özellik ise o an çevrimiçi olmayan uzmandan müsaitlik talebi oluşturulabilmesi ve bu şekilde uzmana giden bildirim ile takvim güncellemesi yapılarak seanslara başlanabilmesi oldu.

Bunlar dışında Kidolog.com daha birçok yazı, podcast ve video içerikleri ile ailelerin hizmetinde. Versiyon 2 ile gelen ve kendine has birçok özellik barındıran mobil uygulama ile de Kidolog.com artık ailelerin bir tık uzağında.

Versiyon 2 ile uzman sayısı, danışan sayısı, seans sayıları v.b. gibi mevcut durumun 6 ay içerisinde yaklaşık 10 katına çıkılması planlanıyor. İlk etapta aylık bin seans hedefi var. Uzman sayısında ise yüzde 10’luk bir artış kotası koyulmuş durumda. Ailelere en doğru hizmeti verecek, en iyi seviyede uzmanların Kidolog bünyesinde yer alması ilke ediniliyor.

Eylül 15’de mobil aplikasyonlara geçilmesi ve Haziran 2022’de farklı dil seçenekleri eklenerek başta Avrupa olmak üzere global düzeye erişilmesi planlanıyor.

Kidolog alanında uzman kişilere istihdam alanı da yaratmış oluyor. Diğer taraftan, çocuklarıyla ilgili sorularına çözüm arayan ebeveynlerin zaman-mekan sorununu ortadan kaldırarak onlara uygun fiyatlı ve çok hızlı çözümler sunuyor.

Kidolog TV geliyor

Kullanması çok kolay olan portalı ziyaret eden kullanıcılar, önce ana sayfada sıralanan uzmanların, alanlarına, özgeçmişlerine, haklarında yapılan yorumlara ve takvimlerine bakarak kendilerine uygun birini seçerler. Sonrasında görüşme şeklini ve diğer bilgilerini girdikten sonra 1 dakika içinde görüşmeye başlayabilir ya da ileri tarihli randevusunu oluşturabilir. Diğer taraftan, danışanlar KidoBlog bölümünde yararlı bilgiler bulabilir ve KidoForum bölümünde de Kidologlar ve ebeveynler ile sorunlarını paylaşabilir, kendileriyle benzer sorunları yaşayan ebeveynlerle konuşabilir, birbirinden öğretici tartışmalara katılarak, tecrübelerini paylaşabilirler. Instagram’da 11 bin takipçi ile aktif olan Kidolog, yakında uzmanların çeşitli sorunlara yönelik önerilerini aktaracakları Kidolog TV hizmetini de youtube kanalı üzerinden açmayı planlıyor. Fiziki kolej ve sanal asistan gibi alana yakın birçok proje de planlanmaya girmiş durumda.

Minik kızlarının doğumuyla ilgili sorunlardan yola çıktı

Kidolog Kurucu Ortağı ve CEO’su Eray Uğurelli, “Kızımın doğumunda ve sonrasında yaşadığımız sorunların verdiği ilhamla Kidolog girişimimi kurdum. Kidolog, danışmanlık almak isteyen tüm ebeveynlere, her yerde erişilebilir, kolay ve uygun maliyetli uzman desteği sağlayan dijital bir platform. Kidolog, ebeveynler için danışmanlık almanın önündeki tüm engelleri ortadan kaldırarak, psikolojik desteği zaman ve lokasyondan bağımsız olarak herkes için erişilebilir kılmayı amaçlıyor” dedi.

Emzirme danışmanından çocuk gelişim uzmanına, diyetisyenden çocuk ve ergen psikoloğuna kadar 200’den fazla uzmanla anne babalara bütüncül bir hizmet sunan Kidolog Alesta Yatırım’dan 3 Milyon TL üzerinden değerleme alarak, erken aşama yatırım turunu da tamamlamış durumda.

Danışanların çoğu 26-35 yaş arası

En fazla tuvalet eğitimi ile emzirme üzerine soruların geldiği ve danışanların yüzde 80’inin 26-35 yaş arası ebeveynlerden oluştuğu Kidolog, yurtdışında yaşayan Türk ailelerin de hizmetinde. Seans satışlarını yüzde 5-yüzde 7 arasında yurtdışından sağlayan Kidolog, Versiyon 2 ile bu oranı da ilk etapta yüzde 15-yüzde 20’lere yükselterek, sonrasında yurtdışında yaşayan tüm Türklere ulaşmayı hedefliyor.

Türk Cumhuriyetleri, İngiltere, Fransa, Hollanda’dan Türkçe konuşan yüzlerce danışana hizmet veren Kidolog, farklı dil hizmetlerini de ekleyerek, uluslararası bir marka olmayı planlıyor. Kidolog Kurucu Ortağı ve CEO’su Eray Uğurelli, öncelikle İngilizce dil seçeneğini eklemek üzere çalıştıklarını, sonrasında başka dillerle de hizmet vermeyi projelendirdiklerini belirtti.

“Bilinçli Ebeveynler, Mutlu Nesiller” hedefiyle yola çıktıklarını vurgulayan Eray Uğurelli, sözlerine şunları ekledi: “Dünya genelinde milyonlarca ebeveyne ulaşmak üzere çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bugüne kadar yurtiçi ve yurtdışında yüzlerce ailenin hayatına dokunduk, onların övgü dolu sözleriyle mutlu olduk. Yurtdışı yatırımımızla bu mutluluğu katlamayı arzu ediyoruz. Tüm dünyada ailelerin konuştukları ana dillerde onların sorunlarına çözüm bulmak gibi küresel bir hedefimiz var. Açıldığımız yurtdışı pazarlarında yereldeki uzmanları o Pazar için sistemimize dahil edeceğiz.”