Verifone Gönüllüleri TİDER Destek Market’te

Ödeme sistemlerinde lider Verifone, Temel İhtiyaç Derneği’nin (TİDER) yoksulluk sınırı altında yaşayan insanların temel ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla açtığı “Destek Market” için gönüllü oldu. 24 Şubat’ta TİDER’in Maltepe’deki Destek Market’ini ziyaret eden Verifone çalışanları, marketin iç düzenlemesi, kasa işlemleri gibi görevlerde yardımcı olurken bir yandan da marketten faydalanan ailelerle tanıştı, hikayelerine ortak oldu.

Ödeme sistemleri teknolojileriyle olduğu kadar sosyal sorumluluk projeleriyle de ön plana çıkan Verifone, 24 Şubat’ta Temel İhtiyaç Derneği’nin (TİDER) Maltepe’deki “Destek Market”ini ziyaret etti. Destek Market için gönüllü olan Verifone çalışanları,marketin iç düzenlemesi, kasa işlemleri, çocuk oyun alanında çocuklarla ilgilenilmesi gibi görevler üstlendi. Kıyafet, gıda gibi bağışlarda da bulunan Verifone çalışanları, marketten faydalanan ailelerle de tanıştı. Verifone çalışanları Destek Market’i ziyaret eden ailelerin gıda ihtiyaçlarının tespit edilmesine de destek oldu.

Yoksulluğa karşı güç birliği

TİDER öncülüğünde hayata geçirilen Destek Market, ihtiyaç sahibi kişilerin temel ihtiyaç maddelerinden ücretsiz olarak yararlanabilmelerini sağlıyor. Gıda ve temizlik ürünlerinden giysiye pek çok ürünün raflarında yer aldığı Destek Market, bugüne kadar 5 binin üzerinde ailenin umudu oldu. Verifone, Kasım ayında gerçekleşen İstanbul Maratonu’nda da iyilik peşinde koşarak TİDER adına 872 ailenin temel ihtiyaçlarını karşılamasına destekte bulunmuştu.

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?