Veeam 2017 Finansal Sonuçlarını Açıkladı

Bir önceki yıla göre yüzde 36 büyüme oranı yakalayan Veeam, 827 milyon dolar ciro gerçekleştirdi.

Veeam Software, açıkladığı sonuçlarla 10 yıllık tarihinin en başarılı senesini geride bıraktı. Geçen yıla göre yüzde 36 büyüme oranı yakalayan Veeam, bu dönemde elde ettiği 827 milyon dolar ciro ile beklentileri aşmayı başardı. Sürekli büyüme oranı yakalayan şirket, bu başarısını inovasyon odaklı vizyonuna borçlu. Sanal, fiziksel ve bulut bazlı iş yüklerinin kullanılabilirliğini sağlayan Veeam, bu sayede kurumlar için vazgeçilmez bir platform haline geliyor.

Veeam Eş CEO’su ve Başkanı Peter McKay konuyla ilgili “Dünyanın dört bir yanındaki organizasyonlar giderek genişleyen devasa veriler ile uğraşıyor ve daha önce olmadığı kadar büyüyen ve karmaşık bir hale gelen çoklu bulut ortamlarında yer alan verilere ve uygulamalara sürekli olarak ulaşabilmeyi amaçlıyorlar.” açıklamasında bulunuyor. McKay, sözlerine şöyle devam ediyor: “Gelecek planlamamızda anahtar rol oynayan büyük ölçekli kurumsal tarafa doğru genişlerken, orta ölçekli pazarlarda başarı kazanmaya devam ettik. Pazardaki mevcut rakiplerin düşüş yaşadığı bir ortamda, Veeam iki basamaklı oranlarda büyümeye devam ediyor. Herhangi bir uygulama, veri ya da bulut üzerinde mevcut liderliğimiz ve kazandığımız ivme, 2018 yılının sonuna kadar milyar dolar seviyesinde yazılım şirketi olma hedefimizi perçinliyor.”

McKay konuşmasını şöyle değerlendiriyor: “Şirketteki ilk finansal yılımda, pazar odağı, ortaklıklar ve organizasyonel yapı üzerinde oldukça cesur hamleler yaptık ve bu hamlelerimizin karşılığını her alanda almayı başardık. Başarı elde edebilmek için risk alabilmek ve kilit kararlar vermek gerekiyor. 2017 yılı boyunca, özellikle dördüncü çeyrekte, 2018 yılı sonuna kadar 1 milyar dolar seviyesine ulaşabilme adına planlarımızı hayata geçirdik ve sonuçlar doğru yolda olduğumuzu ortaya koyuyor. Cisco, NetApp ve HPE gibi önemli ortaklarımızla bağlarımızı güçlendirirken, dünya genelindeki ekiplerimize önemli tecrübe kazandırdık. Bu hamleler elde ettiğimiz başarıya önemli katkıda bulundu.”

Etiketler: ,