Türkiye’de Bulut Oracle Exadata [email protected] ile Hızlanıyor

Önde gelen Türk şirketleri kendi veri merkezlerinde bulut avantajlarını kullanmaya başlıyor ve büyük çaplı dönüşüm inisiyatiflerini hayata geçiriyor. Bu şirket ve kurumlardan bazıları ise Anadolu Hayat Emeklilik, Ford Otosan, İş Bankası, Koçtaş, n11.com, Teknosa ve TÜRMOB.

Sigorta, perakende, imalat, hizmet ve lojistik alanlarında faaliyet gösteren önde gelen Türk şirketleri, büyük çaplı dijital dönüşümlerini yönlendirmesi için Oracle Exadata [email protected]’ı seçti. Oracle Exadata [email protected], müşterilerin kendi ortamında Oracle Exadata Bulut Hizmetlerini kullanmalarını sağlayan, yönetilen bir bulut çözümdür. Bu çözüm, dünya çapında şirketlere veri entegrasyonu ile verimliliği yükseltme, çevikliği arttırma, inovasyonu yönlendirme konularında destek olmakta ve veri bağımsızlığı, güvenliği ve bunlarla bağlantı endişelerini gidermelerine de yardımcı olmaktadır.

“Bulut teknolojisi, salgında dünyanın dört bir yanında iş sürekliliğini sürdürülebilir hale getirmede önemli bir role sahip olmuştur. Oracle Exadata [email protected], müşterilerimizin uygulamaları daha hızlı ve daha düşük operasyonel maliyetle kullanmalarını, aynı zamanda da veri hakimiyeti bakımından düzenlemelere uyumluluğu kolaylaştırıyor” diyor Oracle Başkan Yardımcısı ve Türkiye Genel Müdürü Zeynep Keskin. “Oracle Exadata [email protected], müşterilerin kendi veri merkezlerinde bulut hizmeti olarak alabilecekleri dünyadaki en iyi seçenek.”

Önde gelen Türk şirketleri Oracle Exadata [email protected]’ı seçiyor

İş Bankası’nın bir iştiraki olarak 1990 yılında “Türkiye’nin ilk hayat sigortası şirketi” olarak kurulan ve hayat sigortaları, bireysel emeklilik ve otomatik katılım toplamında özel emeklilik şirketleri arasında en büyük fon yaratan şirket olma özelliğini taşıyan Anadolu Hayat Emeklilik, bireylerin yaşam standartlarının korunması amacıyla sunduğu hizmetleri geliştirmek ve veri odaklı stratejisini iyileştirmek için Oracle Exadata [email protected]’ı seçti.

1959 yılında kurulan Ford Otosan, 2020 sonu itibariyle sahip olduğu 455.000 ticari araç ve 70.000 motor ve 140.000 güç aktarma mekanizması üretim kapasitesiyle Ford’un Avrupa’daki en büyük ticari araç üretim merkezi konumunda. Ford Otosan, topluma fayda sağlayacak en yenilikçi otomotiv ürününü ve hizmetlerini sunma misyonunu desteklemek amacıyla yüksek performanslı bir bulut altyapısından faydalanmak için Oracle Exadata [email protected]’ı seçti.

2020 yılsonu itibarıyla Türkiye’nin en büyük özel bankası olan İş Bankası, dijital dönüşüm sürecinde grup şirketleri ve tüm çözüm ortakları ile birlikte iş modellerini sürekli geliştirmek ve geleceğe hazırlama ilkeleri doğrultusunda teknoloji gücünü artırmak için Oracle Exadata [email protected]’ı seçti.

Ev geliştirme perakendeciliğinin lideri Koçtaş, bu sene perakende sektöründeki 25. yılını kutluyor. Sektörde lider konumunu güçlendirerek sürdüren Koçtaş, Edirne’den Artvin’e, Sinop’tan Hatay’a kadar 35 ilde 40 Koçtaş ve mahallelerde 133 Koçtaş Fix olmak üzere toplam 173 mağazasıyla hizmet veriyor. 25 yıllık perakendecilik deneyimiyle, hem mağazaları hem de dijital kanalları aracılığıyla milyonlarca müşteriye ulaşan Koçtaş, güçlü teknoloji altyapısında Oracle Exadata [email protected]’ı tercih etti.

Doğuş Grubu ile Güney Kore’nin en büyük teknoloji gruplarından SK Group’un ortaklığında kurulan,farklı kategorilerde milyonlarca ürün alternatiflerini ve 250 binden fazla kayıtlı iş ortağını müşterisiyle buluşturan, ayrıcaalışveriş yaptıkça kazandıran yapısı ile kullanıcılarına yeni bir alışveriş deneyimi sunan n11, Türkiye’nin öncü açık pazar konseptli alışveriş platformudur.

N11, müşterilerine ve iş ortaklarına yenilikçi hizmetler sunarak operasyonel performans yetkinliklerini geliştirmek amacıyla uygulamalarını yüksek performanslı bir altyapı desteğiyle çalıştırmak için Oracle Exadata [email protected]’ı seçti.

Sabancı Holding iştiraklerinden Teknosa, sektöründe en yaygın mağaza ağı, teknosa.com ve mobil platformlarıyla tüketicileri kesintisiz olarak teknoloji ihtiyaçlarıyla buluşturmaktadır. 21 yıldır teknoloji perakendeciliğinde öncülük üstlenen Teknosa, müşterilerine en iyi deneyimi sunma anlayışıyla dijitalleşme ve müşteri odaklı dönüşüm yolculuğunu desteklemek için Oracle Exadata [email protected]’ı seçti.

Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği olan TÜRMOB, muhasebe konusunda mesleki ruhsat verme yetkisine tek başına sahip olan ulusal bir mesleki örgüttür. 3568 sayılı Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik ve Yeminli Mali Müşavirlik Kanunu doğrultusunda 1989’da kurulan TÜRMOB, muhasebecilik ve denetim mesleğini Türkiye’de en üst düzeyde temsil etmek ve üyelerini uluslararası standartlara uygun hale getirmek vizyonuyla faaliyetlerini daha da geliştirmek için Oracle Exadata [email protected]’ı seçti. TÜRMOB altında faaliyet gösteren TESMER (Temel Eğitim ve Staj Merkezi) tarafından üyelerine sunulan LUCA Yazılımı (Mali Müşavir ve Muhasebeci Paket Yazılımları) bu sistemler üzerinden sağlanmaktadır.

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?