“Tüm Taraflar Dijital Dönüşüm Sayesinde Büyüyecek”

Bugün Enterprise Next röportaj konuğumuz geçtiğimiz Temmuz ayında Dell Technologies ülke müdürü olarak görev yapmaya başlayan Işıl Hasdemir.

Sektörümüzde kadın yöneticilerin çokluğuyla bilinen Dell Technologies’in yeni ülke müdürü de geçtiğimiz Temmuz ayında Işıl Hasdemir olmuştu. Türkiye’nin En Etkili 50 Kadın CEO’su” listesinde üç yıl art arda yer alma başarısı göstererek sektörde tanınmış ve saygı duyulan bir lider haline gelen Hasdemir’in ülke müdürü görevini üstlenmesiyle de Dell’de özellikle dijital dönüşüm tarafında proje ve çalışmalar öne çıkmaya başladı.

Cinsiyet eşitliğinde farkındalık yaratarak kadınların tüm sektörlerde lider pozisyonlarda yer almasını teşvik etmekten büyük heyecan duyduğuna vurgu yapan Işıl Hasdemir, “Ben daha önceden de kadınları kariyer planlama ve geliştirme konularında desteklemek için üniversiteler ve diğer STK’lar ile yakın çalışmalarda bulunuyordum. Bu yönümün; gelecekteki yetenek gereksinimlerini karşılarken çeşitlilik açığını da kapatmayı amaçlayan Dell Technologies Çeşitlilik ve Kapsayıcılık stratejisiyle de örtüşmesi de son derece önemliydi. Toplumsal ayrımcılığa karşı faaliyetleriyle öne çıkan bir şirkette çalıştığım için ayrıca gurur duyuyorum. Aynı ideallere sahip olduğum Dell Technologies, toplumsal cinsiyet eşitliğinin yanı sıra tüm insanlığın gelişimi açısından ekosisteme yön veriyor” şeklinde görüş belirtti.

Şirketlerin dijital dönüşüm gündemlerine odaklanmalarıyla birlikte teknolojinin yön verdiği yenilikler konusunda kritik bir eşikte olduğumuz bir dönemde, Dell Technologies Türkiye’ye katılan Işıl Hasdemir ile gerçekleştirdiğimiz keyifli sohbeti aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.