Trend Micro Hibrit Bulut Güvenlik Sektörü’nde Pazar Payı Lideri Oldu

Küresel araştırma şirketi IDC’ye göre SDC iş yükü güvenliği alanında en büyük pazar payı Trend Micro’nun oldu.

Siber güvenlik çözümlerinin küresel lider şirketlerinden Trend Micro, dünyanın önde gelen araştırma şirketlerinden IDC tarafından hazırlanan “Dünya Genelinde Yazılım Tanımlı Bilgi İşlem İş Yükü Güvenliği Pazar Payları” araştırmasında Yazılım Tanımlı Bilgi İşlem (SDC – Software Defined Compute) iş yükü koruma alanında en fazla pazar payına sahip şirket olarak pazarın lideri olarak belirlendi.

Araştırma, Trend Micro’nun 2018 yılında yüzde 35.5’lik pazar payı ile en yakın rakibinin pazar payının neredeyse 3 katına ulaştığını ortaya koydu.

Trend Micro Ağ Savunması ve Hibrit Bulut Güvenliğinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Steve Quane, “Bundan 10 yıl önce kuruluşların bulut ortamları ve yazılım tanımlı veri merkezlerini korumak için çok katmanlı güvenliğe ihtiyaç duyacaklarını öngörmüştük. İleri görüşlülüğümüzün ve yenilikçi yaklaşımımızın pek çok müşteri tarafından tanınmış olmasından ve IDC tarafından piyasadaki bir numaralı tedarikçi seçilmiş olmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz.”

Firma SDC’yi raporda şöyle tanımlıyor, “SDC teknolojileri genellikle genel veya özel bulut bağlamında kullanılır, ancak bulut olmayan özellikle sanallaştırılmış veya kapalı ortamlara da uygulanabilir. Bu ürünler, sistemin iş uygulamalarını ve sunuculardaki verileri tehlikeye atabilecek kötü amaçlı yazılımları çalıştırmamasını sağlayarak hedeflerine ulaşır.”

IDC Gizlilik ve Güvenlikten Sorumlu Program Başkan Yardımcısı Frank Dickson; Trend Micro’nun yıllar boyunca AWS, Azure ve Google Cloud Platform ile sıkı entegrasyon sunan sanal, genel bulut ve kapsayıcı ortamları için SDC iş yükü koruma yeteneklerini geliştirdiğini söyledi. Dickson ayrıca “Geleceği göremeyiz ancak Trend Micro’nun sektörün baskın oyuncusu olduğunu görebiliyoruz” dedi.

Bu süre zarfında, gerçek zamanlı güvenlik, çalışan uygulamalara dahil edildi ve Trend Micro, kapsayıcı görüntülerinin çalışma öncesi taraması da dahil olmak üzere DevOps işlem hatlarına sorunsuz bir şekilde koruma sağlamak için otomasyona ve kod güvenliğe odaklandı.

Bu yenilik, aksi takdirde hiç farkedilmeyecek kötü amaçlı etkinlikleri belirlemek için e-posta, ağ, uç nokta, sunucu ve bulut iş yüklerindeki verileri ilişkilendiren ağustos ayında yayınlanan XDR sürümüyle devam etti.

Trend Micro, Ekim ayı içinde bulut güvenliği durumunun yönetiminde lider Cloud Conformity’i satın alarak bu yeteneklerini daha da geliştirdi.

Trend Micro bu ay da, müşterilerin veri merkezi, IaaS, kapsayıcılar, depolama ve sunucusuz mimarilerdeki güvenlik sorunlarına yönelik bulut güvenlik programı Trend Micro Cloud One™’ı piyasaya sürdü.

Raporun IDC izinli kullanılabilecek özeti için http://idcdocserv.com/US45638919e_Trend_Micro adresini ziyaret edebilirsiniz.

Etiketler: