Tink İnovasyon Yarışması Başladı

Türkiye’nin odağı insan olan, ilk ve tek teknoloji koleji “Teknoloji ve İnsan Kolejleri” gençleri inovasyonla tanıştırmaya devam ediyor. Tink, diploma programı kapsamında her sene düzenlenecek olan Tink Genç Girişimciler İnovasyon Yarışması’na start verdi. Bu kapsamda Dünyaca ünlü İnovasyon Lideri Dr. Nir Ben Lavy programın eğitimcisi ve yöneticisi olacak.

Öğrencilerin geleceğine yön vermeyi amaçlayan, kariyerlerinde ve akademik eğitimlerinde önemli rol oynayacak ve Tink Diploma Programı Kapsamında 9, 10, ve 11. sınıf Tink öğrencilerinin katılacağı ve 6 ay sürecek. Tink Genç Girişimciler İnovasyon Yarışması başladı. Yarışma kapsamında 3 – 5 kişilik takımlar dünyaca ünlü inovasyon lideri Dr. Nir Ben Lavy’nin liderliğinde kendi inovatif girişimlerini hayata geçirecekler. Altı ay boyunca takımlar, Tink kurumsal partnerlerinden mentorluk alacaklar ve fikirlerini gerçek hayata uyarlayacaklar. Yarışma sonunda Tink öğrencileri projeleri veya ürünleri ile özel olarak seçilen jüriye İngilizce sunum yapacaklar. Jüri tarafından seçilecek olan en başarılı takım yurtdışında StartUp zirvelerine katılım hakkı kazanacak. İkinci ve üçüncü takımlar da özel koçluk hakkı kazanacak.

Kurumsal ortaklar da Tink’in yanında

Türkiye’nin önde gelen kurumları ile kurumsal partnerliği olan Tink, Genç Girişimciler İnovasyon Yarışması programı kapsamında da kurumsal partnerlerinin desteğini de alıyor. Cisco, Intel, Iyzico, Panasonic Eco Solutions Türkiye ve PSG de aktif olarak yarışmada Tinkli öğrencilere destek olacaklar. Takımlar, ürün veya projelerini geliştirirken kendilerine atanan özel mentorlardan pazarlama taktiği, teknoloji ile ürünü geliştirme, ürünün veya projenin yapım aşaması, hedef kitle belirlenmesi gibi farklı süreçleri hakkında destek alacaklar. Bu sayede öğrencilerin inovasyon projeleri daha sağlıklı ve doğru bir şekilde hayata geçecek.

Tink’in inovasyon yarışmasını yönetecek dünyaca ünlü inovasyon lideri Dr. Nir Ben Lavy şu sözleri söylüyor: “İnovasyon basit anlamda yeniden bir şey yaratmak, üretmektir. İlk aşamada gözlerini açmak, ihtiyacı fark etmek ve bu ihtiyaca yönelik ürün veya proje geliştirilmek gerekir. İhtiyaç ne kadar büyük bir gruba hitap ediyorsa inovasyon o denli başarıya ulaşır. Türkiye’nin daha başarılı bir noktaya gelebilmesi için üniversite veya daha üst seviyede bu işe başlaması çok geç olabilir. Ortaöğretim çağında öğrencilerin bu konularda desteklenmesi gerekiyor.”

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?