Tink Dünyanın En İyi 100 Okulu Arasında

Teknoloji ve İnsan Kolejleri, T4 Education Week Dünya Eğitim Haftası kapsamında dünyanın en iyi 100 okulu arasına girerek küresel  vitrine çıkıyor.

İnsanın merkezde olduğu ve teknolojik imkânlarının sonuna kadar kullanıldığı modern bir eğitim fırsatı yaratan Teknoloji ve İnsan Kolejleri, geleceğin liderlerini yetiştirmeye ve dünya çapında fark yaratacak girişimlerine ve projelerine devam ediyor.

Okul, birçok alanda olduğu gibi sürdürülebilir bir dünya mirası için geleceğe yön veren liderler yetiştirme vizyonunu sosyal sorumluluk perspektifinde dünya ile entegre etmeye ve değer yaratıyor.

Türkiye’yi temsil edecek

Son olarak dünya genelinde sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşma noktasında en iyi çözümlerin paylaşılacağı T4 World Education Week organizasyonunda, Tink Koleji, Türkiye’yi partneri Öğretmen Akademisi Vakfı (ÖRAV) ile temsil edecek.

‘Onlar kahramanlarımız’

Organizasyon, eğitim, uluslararası kalkınma, hayırseverlik ve teknoloji sektörlerinde dünya çapında saygın bir lider Vikas Pota tarafından yönetiliyor. Bu yılki Dünya Eğitim Haftası’na katılmak için başvuran okullardan inanılmaz derecede ilham aldığını belirten Pota, “Uzmanlığı besleyerek ve deneyimlerini başkalarıyla, özellikle de bu zorlu zamanlarda paylaşmak isteyerek öğrenenlerinin yaşam şanslarını artırmaya olan bağlılıkları, küresel eğitim topluluğu hakkında çok şey söylüyor. Onlar bizim kahramanlarımız ve Dünya Eğitim Haftası hepimize sadece onlardan bir şeyler öğrenmek değil, onların başarılarını da kutlamak için bir fırsat sunuyor” dedi. Pota, “Bu okulların uzmanlıklarını geliştirme yollarını paylaşarak, başkalarını da aynı mükemmelliğe giden yolculuğa çıkmak için ilham almaları için teşvik edebiliriz. Bu, Dünya Eğitim Haftası’nın BM Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerine ulaşma yolunda ilerlemeyi hızlandırabileceği gerçek ve somut bir yoldur” diye konuştu.

‘Yeniden inşa etmenin harika yolu’

Konferans aynı zamanda, OECD Eğitim ve Beceriler Direktörü Andreas Schleicher, tarafından da destekleniyor. Konferansla ilgili Schleicher şunları söyledi:
“Dünya Eğitim Haftası ile ilgili heyecan verici olan şey, dünyanın dört bir yanındaki okulların uzmanlıklarını meslektaşlarıyla paylaşmasıdır. Küresel eğitimde çalkantılı bir dönemin ardından, bu, daha iyi bir şekilde yeniden inşa etmenin harika bir yolu.”

Eğitim geleceği konuşulacak

Organizasyonda ilk 100’e giren okullar 5-9 Ekim 2020 tarihleri arasında eğitimde sürdürülebilirlik konusunda etkinlik düzenleme ve tüm dünya ile paylaşma imkânı elde edecek. Bu kapsamda Tink Koleji’nde de bir panel düzenlenecek. 6 Ekim gerçekleştirilecek panelde Mine Dedekoca moderatörlüğünde ERG Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Üstün Ergüder, ÖRAV Eğitim Direktörü Arzu Atasoy ile Tink Okulları ve Dijital Kolej Kurucusu Zeynep Dereli, sürdürülebilir kalite eğitimin geleceğini değerlendirecek.

Panel, Tink Koleji Genel Müdürü Chris Judd’ın açılış konuşması ile başlayacak ve Tink’in iyi 100 okul seçilmesinin arkasındaki felsefe olan teknogirişimcilik projelerin, İnovasyon Öğretmeni Mutlu Şencan ve Eğitim Teknolojileri Koordinatörü Tolga Karaman sunacak.