Teknoloji Gelişiyor İş Ortağı Tanımı Değişiyor

“EMEA Oracle Partner Days” etkinlikleri dahilindeki Oracle Türkiye İş Ortakları 20-21 Nisan tarihleri arasında Dalaman’da gerçekleştirildi.

Oracle’ın Türk İş Ortaklarının yanı sıra Azerbaycan’dan misafir gelen bazı iş ortakları ile beraber 200’den fazla katılımcı, Oracle Türkiye ve EMEA bölgesinden Oracle üst düzey yöneticileri sunumları ile bu etkinlikte ağırlandı. Etkinlik sonrasında Oracle yöneticilerinden Oracle Türkiye Genel Müdürü ve Başkan Yardımcısı Filiz Doğan, Oracle ECEMEA Bölgesi Kanal Satış Direktörü İlker Koçer, Oracle Türkiye ve Orta AsyaBölgesi Kıdemli Kanal Müdürü Ahmet Sarı ve Oracle Türkiye ve Orta Asya Bölgesi Sistemlerden Sorumlu Kıdemli Kanal Müdürü Ersel Parlar’ın katılımıyla bir de basın toplantısı gerçekleştirildi.

Basın toplantısında öne çıkan konu değişen teknoloji ile birlikte değişim gösteren iş ortağı yapısı oldu. Konuyu dile getiren İlker Koçer, her alanda olduğu gibi iş ortağı dünyasında da hızlı bir değişim yaşandığını kaydetti. Bu değişime tüm iş ortaklarının ayak uydurması gerektiğini belirten Koçer’e göre yöntem oldukça basit.

Ana tema: Rise

Rise” temasının öne çıktığı etkinliğin ana mesajı, Oracle’ın son yıllardaki “Bulut” odağı ile yakaladığı “yükseliş” oldu. Oracle’ın özellikle SaaS pazarında gösterdiği gelişimlerin örnekleri ile paylaşıldığı etkinlikte PaaS ve IaaS platformlarındaki yenilikler ve başarı hikayeleri ve gelecek dönem stratejiler de açıklandı.

Türkiye’den tüm iş birimlerinin en üst düzeyde temsil edildiği etkinlikte, satış ve kanal organizasyonları yöneticileri üzerinden verilen mesajlarda son dönem Oracle Stratejilerinin pazara getireceği katkı ve yenilikler ile İş Ortaklarına ne gibi fırsatlar sunacağı paylaşıldı.

Etkinlikte öne çıkarılan ürün ana başlıkları ise SaaS, IaaS ve PaaS ile birlikte özellikle bütünleşik sistemler ve “Cloud@Customer” söyleminin altında sunulan ürün ve hizmetler oldu. İş Ortakları açısından, “Cloud 1st, “Customer Advocacy “ ve  “Implementation Excellence” ile yeni dönem iş yapış şekillerine getirdiği yenilikler, yeni trend ve stratejiler, örnek çalışmalar ve başarı hikayeleri  paylaşıldı.

Oracle’ın donanım ürünlerine ve iş ortaklarına yatırımının hızla devam ettiğini vurgulayan Oracle Türkiye ve Orta Asya Bölgesi Sistemlerden Sorumlu Kıdemli Kanal Müdürü Ersel Parlar, “Etkinlikte geçtiğimiz yıl pazara sunulan mevcut ürünlerin gelişmiş modelleri ve yeni ürün aileleri ile özellikle teknik kapasiteleri yüksek ve yeni nesil satış yöntemlerine hakim iş ortaklarının istedikleri farklılaşmaları bulut bilişim sayesinde sağlayabilecekleri, rekabette avantaj elde edebilecekleri örneklerle paylaştık” dedi.

Etkinlik programı, Oracle iş ortaklarının Türkiye’de gerçekleştirdiği başarılı projelere verilen ödüllerin dağıtıldığı ödül töreni ile tamamlandı.