SYNNEX ve Tech Data Birleşti

TD SYNNEX, yüksek değerli ürün ve hizmetlerden oluşan kapsamlı bir portföyle Amerika Kıtası, Avrupa ve Asya-Pasifik’te 100’den fazla ülkeye hizmet verecek.

SYNNEX ve Tech Data Corporation birleşmelerinin başarılı bir şekilde tamamlandığını duyurdu. TD SYNNEX adını alan birleşik şirketin CEO’luk görevini Rich Hume üstlenecek. Daha önce SYNNEX’in CEO’su olan Dennis Polk, TD SYNNEX Yönetim Kurulu’nun İcra Kurulu Başkanı oldu.

TD SYNNEX CEO’su Rich Hume, “TD SYNNEX, günümüzün sürekli değişen teknoloji ekosisteminde benzersiz bir konuma sahip,” diyerek, “Çok yönlü bir distribütör ve çözüm sağlayıcısı olarak, tüm çözüm portföyümüzü güçlendiriyor ve olağanüstü erişim, verimlilik ve uzmanlıkla müşterilerimize ve üreticilerimize sunduğumuz değerde çıtayı yükseltiyoruz. Dünya çapında 22.000 iş arkadaşından oluşan yetenekli bir ekiple TD SYNNEX ‘i yönetmek bir onurdur” ifadelerini kullandı.

TD SYNNEX Yönetim Kurulunun İcra Kurulu Başkanı Dennis Polk, “Birleşmeyi tamamladığımız ve işletmelerimizi entegre etmeye odaklandığımız için çok mutluyuz” diyerek, ‘Hizmetlerimizin artan genişliği ve derinliği ile paydaşlarımıza üstün değer sunmak için önümüzde duran fırsatlar bize enerji veriyor” sözlerini ekledi.

Birleşmenin sonuçlanmasıyla birlikte, müşteriler ve bayiler, en büyük ve en kârlı ürün segmentlerinden bazılarında sınıfının en iyisi ürünleri içeren küresel bir dağıtım platformuna benzersiz erişim imkânına sahip olacak. TD SYNNEX, teknolojinin benimsenmesini hızlandırma, gelir akışlarını çeşitlendirme, çapraz satış fırsatları oluşturma ve kapsamlı hizmetler olarak her şeyi pazara sunma becerisi sağlıyor.

Birleşmenin bir parçası olarak Hume, TD SYNNEX ‘in küresel BT endüstrisinde iyi bir kurumsal vatandaş ve tercih edilen işveren olma taahhüdünün altını çizerek, “TD SYNNEX ‘in teknolojik ortamın dönüştürülmesinde hayati bir rol oynaması nedeniyle, dünya üzerinde olumlu bir etki yaratma konusunda eşit derecede önemli bir sorumluluğa sahibiz. Kurumsal sosyal sorumluluğa odaklanmamız, dünyayı hem bugün hem de gelecekte daha iyi bir yer haline getirme taahhüdümüzü somutlaştırıyor.” dedi.

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?