SmartMessage Ar-Ge Yatırımlarını 5 Yıl İçinde 3 Katına Çıkaracak

Finans, bankacılık ve sigortacılık sektörleri başta olmak üzere dünya çapında lider firmalara çok kanallı iletişim platformu sunan SmartMessage, Türk mühendislerinden oluşan Ar-Ge ekibinin geliştirdiği pazarlama teknolojilerine yatırım yapmaya ve bu teknolojileri daha fazla ülkeye ihraç etmek için çalışmalarına devam ediyor.

Şirketlerin hedef kitleleriyle olan iletişimlerinde yüksek verimlilik sağlayan, çok kanallı pazarlama ve müşteri deneyimi platformu sunan SmartMessage, Türk mühendislik bakış açısıyla ve sunduğu teknolojilerle yurtdışı atılımlarına hızla devam ediyor. 64 kişilik güçlü Ar-Ge kadrosuna sahip olan SmartMessage, Ar-Ge yatırımlarını artırırken bu alanda istihdam yaratarak ekibini de genişletmeyi hedefliyor.

SmartMessage, yapay zeka ve doğal dil işleme gibi alanların üzerinde Ar-Ge çalışmaları gerçekleştiriyor. Bu kapsamda “Audience” ürününe çok kanallı analitik ve davranış segmentasyonu kabiliyetlerini kazandırarak gerçek zaman yaklaşımıyla veri yönetim sistemi geliştirme projesi yürütüyor. Ayrıca, KOSGEB tarafından desteklenen “Connect” ürününün kabiliyetlerine ek olarak yaptığı NLP çalışmalarıyla müşteri hizmetleri araçları geliştirme projesi hali hazırda devam ediyor.

Makina öğrenmesi ve doğal dil işleme gibi yöntemlerle katma değeri yüksek ürünler geliştirerek tasarlanan ürünlerin yazılım kalitesinin teyit edilmesiyle kullanıma açıyor. Bu kapsamda SmartMessage bu yıl TEYDEB projesini tamamlayarak yeni bir KOBİGEL projesine kabul almış durumda.

“Yatırımların yüzde 80’ini Ar-Ge’ye ayırıyoruz”

Aktif olan üç Ar-Ge projesinin de büyük veri ve çok kanallı iletişim yapısının yapay zeka teknolojileriyle mevcut ürünlerine katma değeri artırmak amacıyla geliştirildiğini belirten SmartMessage CEO’su Oğuz Küçükbarak şu sözleri ifade etti:
“Üzerinde çalışmalarımıza devam ettiğimiz üç Ar-Ge projemiz de birbirini tamamlayacak şekilde tasarlandı. Geçmişte Autoflow ürünümüzle ilgili olan “Smartflow: Müşteri İletişimi ve Pazarlama Kanalları İçin Gerçek Zamanlı Akıllı Otomasyon Aracı” projemiz TÜBİTAK tarafından fon desteği aldı ve başarıyla tamamlandı. Bunun dışında Connect, Secure, Engage ürünlerimizle ilgili geliştirilen projelerimiz sektörde ön plana çıkıyor.”

Ar-Ge çalışmalarının hem var olan duruma verim katmak hem de ürünleşerek karlılığın artmasını sağlamak açısından önemli olduğunu belirten Küçükbarak sözlerine şöyle devam ediyor:
“Ar-Ge ve inovasyon konusunda yatırımlarımıza orta vadede devam etmeyi düşünüyoruz. Eylül ayı itibariyle yatırımlarımızın yüzde 80’ini Ar-Ge’ye ayırıyoruz. Önümüzdeki beş yılın sonunda Ar- Ge yatırımlarımızı 3 katına çıkarmayı hedefliyoruz. Bankacılık ve sigorta sektörleri başta olmak üzere geniş kitlelere hitap eden her sektör hedeflerimiz arasında geliyor. SmartMessage olarak markaların kitleleriyle kurdukları iletişimin en verimli seviyede olmasını sağlıyor, müşteri deneyiminin mükemmelleşmesinde onlara destek oluyoruz. Önümüzdeki dönem global eksende Doğu Avrupa, Güneydoğu Asya, Afrika ve Güney Amerika’da yeni müşteriler kazanmayı hedefliyoruz.”