Siemens ve Aruba’dan Stratejik İşbirliği

Siemens ve bir Hewlett Packard Enterprise şirketi olan Aruba, Operasyonel Teknoloji (OT) ve Bilgi Teknolojisi (BT) dünyalarını birleştirmeye odaklı stratejik bir iş ortaklığını duyurdu.

Tamamlayıcı portföylere dayanarak Siemens ve Aruba, yüksek tesis ve şebeke kullanılabilirliği sağlayan, son derece güvenilir, güvenli ve anlayışlı veri ağları ile müşterileri destekleyebilmektedirler. Müşteriler, Siemens’in endüstriyel Ethernet ağ bileşenlerinin önde gelen sağlayıcısı olarak uzmanlığına ve Aruba’nın kablolu ve kablosuz LAN altyapısındaki liderliğine dayanarak, fabrikadan kurum ofislerine kadar birlikte çalışabildikleri kanıtlanmış entegre ağlardan yararlanıyorlar.

Dijitalleşme, Endüstri 4.0 ve Endüstriyel IoT yeni zorluklar çıkarıyor. Çünkü artık veri giderek artan bir oranda BT ve OT’yi ayıran sınırı geçiyor. Tipik, deterministik, endüstriyel OT ağları, kurumsal BT ağlarına sıkı sıkıya bağlı değiller. Bu, veri ve cihaz görünürlüğü, uygulama güvencesi, kullanılabilirlik ve güvenlikte boşluklara neden oluyor. Bu bölünmeyi ortadan kaldırmak, her iki dünyada da derin uzmanlık ve ilgili operasyonel ve güvenlik gereksinimleri hakkında bilgi sahibi olmayı gerektirir. BT dünyasında siber güvenlik ve güvenilir veriler başlıca öncelikler iken OT dünyasında tesisin kullanılabilirliği ve üretim çıktısı hedefleri en önemli konular.

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?