SHERPA, UX Design Awards 2017’de Yarışıyor

Kullanıcı deneyimi odaklı bir anlayışla, ideal insan-cihaz etkileşimi için dijital arabirimler tasarlayan UX Tasarım Stüdyosu SHERPABeko Ödeme Sistemleri için geliştirdiği kullanıcı arayüzleri ve deneyimini iyileştirme projesi ile UX Design Awards 2017’de 48 aday arasında finale kaldı.

SHERPA Başkanı Yakup Bayrak

Yarışma jürisinin, kullanıcı deneyimi ve tasarım alanlarında mükemmel ürün çözümlerini ödüllendireceği ve International Design Center (IDZ) tarafından IFA 2017’de düzenlenen UX Design Awards bu yıl, 1-6 Eylül 2017 tarihleri arasında Berlin’de gerçekleştiriliyor. Jüri tarafından yüzlerce ürün arasından özenle seçilen ve dünyanın çeşitli ülkelerinden katılan 48 aday, geliştirdikleri sürekli olarak mükemmel bir kullanıcı deneyimini sergileyen, yenilikçi ürün çözümleri veya konseptleri ile ‘UX Design Award Gold’ unvanını almak için yarışıyor.

Alışveriş ve ödeme deneyimini yeniden tanımlayan Beko Ödeme Sistemleri, geleceği kullanıcılarına yakınlaştıran yenilikçi özellikleri ile jürinin değerlendirme sürecinde ön plana çıkıyor. SHERPA’nın UX uzmanları tarafından; anlaşılabilirlik, sürdürülebilirlik, öğrenilebilirlik ve müşteri memnuniyeti, geliştirilebilirlik ve çekicilik unsurlarının temel alındığı Beko Ödeme Sistemleri, ödeme ve alışveriş deneyiminde yeni bir çağa öncülük etmenin yanı sıra, bütünsel bir alışveriş ve ödeme deneyimini sunması ile de sunumlarda dikkatleri çekiyor.

Geleceğe hazır bir deneyim tasarlamayı hedeflediklerini dile getiren SHERPA Başkanı Yakup Bayrak, Beko için tasarladıkları yeni nesil POS Cihazı ile ilgili şunları söyledi;“Beko, Türkiye’deki ödeme sistemleri arasında yıllardan beri süren liderliğini, ödeme deneyimine getireceği yeni yaklaşımla bir adım daha ileri götürmek istiyordu. Biz de Beko ile bir araya gelerek tecrübelerimizi birleştirdik ve sadece şirketlerin ve müşterilerin beklentilerini karşılamakla yetinmeyen, etkileşim ve kullanılabilirlik açısından oyunu baştan aşağı değiştiren yenilikçi ve geleceğe hazır bir ödeme sistemi tasarladık. Bu yıl, UX Design Awards’da Türkiye’den de bir UX tasarım ofisinin yer alması bizleri ülkemiz ve tüm ekibimiz adına çok gururlandırdı.”

Arçelik İş Geliştirme Müdürü Ferhat Ünlükal ise şunları ekledi; “SHERPA’nın Beko Ödeme Sistemleri kullanıcı deneyiminin ve arayüzlerinin tasarımı konusunda göstermiş olduğu üstün gayret, yapmış olduğu yaratıcı çalışma ve üst seviye çıktılarından dolayı tüm ekibe teşekkür ederim. Bu çalışma bizim için de çok keyifli bir deneyim oldu. SHERPA ile işbirliğimizin artarak devam etmesini, tasarlamış oldukları deneyimlerin kısa zamanda gerçek hayatta da kullanılarak, Beko ödeme sistemleri müşterilerine değer yaratmasını, müşteri merkezli yaratılan çözümler ile yazılım iş ortaklarımızın da daha katma değerli hizmetleri pazara sunmasını bekliyoruz.”

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?