SHERPA, “UX Audit” Hizmeti Sunacak

Dünyanın en büyük markalarına kullanıcı deneyimi odaklı ideal insan-cihaz etkileşimi için dijital deneyimler tasarlayan SHERPA, markaların dijital varlıklarının sorunlarına ışık tutmak için UX Audit hizmeti vermeye başladı.

UX Audit, kullanıcılarınızın ve sisteminizin deneyim problemlerini doğru tanımlamak, kullanıcılara daha iyi deneyim sunmak ve kullanıcı deneyiminin yatırıma geri dönüşünü arttırmak için şirketlere fayda sağlıyor.

UX Audit, dünyaca kabul görmüş kullanılabilirlik kriterleri kapsamında dijital bir ürünün uzmanlar tarafından analiz edilmesi, sunulan deneyimdeki sorunların tespit edilmesi ve geliştirme önerilerinin yaratılmasıyla başlıyor. Kullanıcı etkileşimini takip etmek için devrede olan ölçümleme aracının yapılandırmasının kontrol edilmesi, eksiklerin raporlanması ve kitle etkileşimine yönelik içgörülerin üretilmesi de servis kapsamında yer alıyor. Son olarak, incelenen nicel verinin yanında nitel veri de ısı haritalarıyla oturum kayıtları incelenerek değerlendiriliyor ve kullanıcı etkileşimini optimize etmek için ortaya çıkarılan geliştirme önerileri, test edilebilecek formata uygun hale getirilerek performans indikatörleri tanımlanarak hipotezleştiriliyor.

Havacılıktan e-ticarete, beyaz eşyadan fintech ve perakende sektöründe kullanılan birçok global dijital varlık için kullanılmış SHERPA’nın UX Audit çalışmasında; dijital varlıklar kullanıcı deneyimi bağlamında dünyaca kabul görmüş Nielsen Norman Prensipleri ile analiz ediliyor, kullanıcıların dijital ürünü nasıl kullandığına dair mevcut acı noktaları ile gelişim alanlarını tespit ediliyor ve raporlanıyor.

Etiketler: ,

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?