SES 2018 Yılı Sonuçlarını Açıkladı

SES, 30 Eylül 2018’de sona eren döneme ait mali sonuçlarını açıklarken grup gelirlerini artırdığına dikkat çekti ve özellikle SES Networks’te çift haneli büyümeyi güçlendirdiğini duyurdu.

SES Başkan ve CEO’su Steve Collar, 30 Eylül 2018’de sona eren döneme ait mali sonuçlarla ilgili şunları söyledi: “Uygulamaya odaklanmamız sayesinde güçlü finansal performans yaratmaya, mutlak ve temel gelirde büyümeyi sağlamaya devam ediyoruz. Yıl sonu finansal görünümümüzde başarıyı sürdürme yolunda ilerliyoruz.

SES Networks, bu çeyrekte, yıllık bazda yüzde 14’lük bir büyüme ve yaklaşık yüzde 20’lik bir artış ile işimizin büyüme motoru olduğunu ortaya koymuştur. Üç sektörü de kapsayan iş faaliyetleri birkaç yıl içinde ilk defa bu çeyrekte, Sabit Veri’den gelen olumlu bir katkı dahil olmak üzere büyüme sağladı. Sabit Veri’den gelen bu olumlu katkıyı desteklemek adına, Papau Yeni Gine’de büyük bir anahtar teslimi projeyi, rekor bir sürede gerçekleştirdik. Bununla uçtan uca yönetilen bir hizmet sağlayıcı olarak yeteneklerimizin altını çizmiş olduk. Ayrıca IBM ile de önemli bir ortaklık anlaşmasını imzaladık. Bu gelişme, Global Bulut Bağlantısı ve Bulut Hizmet Sağlayıcılar ile entegrasyonun gelecekte SES için önemli bir gelir ve büyüme unsuru olacağına dair inancımı desteklemektedir.

Öte yandan SES Video da bu çeyrekte önemli yenilemelere ve yeni işlere imza attı. Birleşik Krallık’taki Channel 4 televizyon kanalıyla kontrat yenilemesi gerçekleştirildi. Kontrat yenilenmesiyle şimdiden 2018’in beklenen toplam gelirinin yüzde 96’sı güvence altına alındı. Video Hizmetlerimiz, MX1 360 medya platformumuz için artan bir çekiş gücü ile üçüncü çeyrekte olumlu katkı sağladı. Uluslararası video dağıtımı, pazar çekişine ve tüm yeni platformlar için güçlü bir rekabete ulaşmak adına mücadele eden bazı platformlarla karşı karşıya kalmaya devam ediyor. Dünyanın en iyi ve en nüfuzlu DTH bölgeleri arasında yer alan çekirdek yönetim bölgemizi güçlendirirken, büyüme fırsatlarına odaklanmaya devam ediyoruz.”

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?