Securitas’tan Kamera ile Uzaktan Refakat Hizmeti

Gece geç saate kadar ofiste kaldınız ve otoparka yalnız inmek istemiyorsunuz. Bir güvenlik görevlisinin uzaktan kameralar aracılığıyla size eşlik etmesine ne dersiniz? Securitas Güvenlik Hizmetleri’nin hazırladığı Uzaktan Refakat Hizmeti’nde siz otoparka inerken, Uzaktan İzleme Operatörü güzergahınızı kameralar aracılığıyla kontrol ediyor ve sesli destek ile güvenli bir şekilde aracınıza ulaşmanızı sağlıyor.

Güvenlikte bilgi lideri Securitas “Uzaktan Refakat Hizmeti” ile fark yaratıyor. Securitas Uzaktan İzleme Merkezi tarafından sunulan bu hizmet ile mal sevkıyatının problemsiz işlemesinden, geç saatlerde ofislerde çalışanların otoparka güven içerisine ulaşmasına kadar pek çok olası senaryoya çözüm sunuluyor.

Sistem, kişilerin ya da kurumların talebi üzerine kamera sistemi bulunan alanlara uzaktan bağlanarak, kişilerin güvenli bir şekilde hareket etmesinin, bir noktadan diğerine herhangi bir güvenlik sorunu yaşamadan ulaşmasının sağlıyor.

Gece Mal Sevkıyatı

Özellikle perakende sektörüne sunulan bu çözüm ile gece sevkiyatı için güvenlik görevlisi bulundurma ihtiyacı ortadan kalkıyor. Özellikle gıda perakende zincirlerinin tercih ettiği bu metod sayesinde gece sevkıyatı sırasında Securitas Uzaktan İzleme Merkezi’nden bir operatör, sevkıyatın yapıldığı mağazaya bağlanıyor ve alarmı kapatarak malın mağazaya güvenli bir şekilde bırakılmasına refakat ediyor. Sevkıyat bittiğinde ise alarmı tekrar devreye alarak, sürecin kusursuz bir şekilde işlemesini sağlıyor. Gece geç saatlerde yüzlerce sevkıyatın yapıldığı perakende zincirlerinde ciddi maliyet tasarrufu sağlayan çözüme sektörün önde gelenleri de büyük ilgi gösteriyor.

Kişi Refakati

Uzaktan Refakat Hizmeti, kişiler için de kullanılabiliyor. İster iş yerinizde ister konutunuzda ihtiyaç olduğu durumlarda Uzaktan Refakat Hizmeti’nden yararlanabiliyorsunuz. Bu hizmeti, özellikle gece geç saatlere kadar ofislerde çalışanlar ya da geç saatte otoparkından güvenli bir şekilde evine ulaşmak isteyen kişiler tercih ediyor. Sistem, kameralar aracılığıyla güzergah boyunca kişiyi takip ediliyor, sesli destek ile güvenli bir şekilde varış noktasına ulaştırıyor.

Olası Riskler Önceden Belirleniyor

Uzaktan refakat hizmeti, temelinde kişilerin güvenliğini tüm alanlarda sağlamayı hedefliyor. Sistem, güvenlik kameralarının olduğu tüm alanlara Securitas Uzaktan İzleme Merkezi ile bağlanarak, gidilecek güzergahının kontrolünü, gerekli yönlendirmelerin yapılmasını ve güvenli bir şekilde hareket edilmesini sağlıyor. Bu hizmet kapsamında;

– Giriş ve çıkışlara uzaktan gözle refakat,
– Ses ve ışık ile müdahale,
– Gereken durumlarda ihbarların gerçekleştirilmesi,
– Sistemlerin çalışırlığının sürekli kontrolü,
– Detaylı raporlama,
hizmetleri sağlanabiliyor.

Uzaktan Refakat Hizmetleri’ni değerlendiren Securitas Türkiye CTO’su Emre Erdal da uygulamadan son derece memnun olduklarını belirterek “Uzaktan Refakat Hizmeti’nin müşterilerin ihtiyacına göre pek çok farklı kullanım alanı olabiliyor. Sistemi, uzaktan refakata ihtiyaç duyulan her alanda kullanmak mümkün. İnsanlı güvenlik ile teknolojiyi bir araya getirdiğimiz Entegre Güvenlik Çözümleri ile Uzaktan Refakat Hizmeti dahil olmak üzere en az maliyetle optimum çözümler sunuyoruz” şeklinde görüş belirtti.

Etiketler: ,