Satışları Artırmanın Yeni Yolu: Kişiselleştirilmiş Videolar

Videolar, iş dünyası için de önemli bir iletişim yöntemi haline geldi. Özellikle kişileştirilmiş videolar, şirketlerin satışlarının yüzde 48’e kadar varan oranlarda artmasına katkıda bulunuyor.

SmartMessage ve OMMA, özellikle iş dünyasında omnichannel (çok kanallı) strateji ile kişiselleştirilmiş video birleştirildiğinde, günümüz tüketicisiyle daha etkin iletişim kurulabildiğini tespit ederek, yeni bir işbirliğine imza attı.

E-posta, SMS, push bildirimi gibi omnichannel pazarlamada yoğun kullanılan kanallardan sadece metin tabanlı değil, kişiselleştirilmiş videoların da rahatlıkla ulaştırılabileceğini belirten SmartMessage CEO’su Oğuz Küçükbarak, “Özellikle son kullanıcıların hiper-kişiselleştirilmiş mesajlar beklediği günümüzde video gibi etkisi büyük bir aracı kullanmak omnichannel stratejiye yeni bir boyut getiriyor. Son kullanıcılar karşılarında hızlıca göz atabilecekleri, samimi ve ilgi çekici bir içeriğe daha çok ilgi gösteriyorlar” diyor. Video tabanlı pazarlama konusunda uzmanlaşmış OMMA CEO’su Tolga Şen ise “Video içeriklerinin baş rol oynadığı bir çağda, şirketler hedef kitleleri ile dijital iletişim kurarken, kişisel ve interaktif videolar kullanarak etkileşimlerini yaklaşık 2 katına çıkarabilirler. Örneğin, bir e-posta gönderiminin içine, kişiselleştirilmiş bir video eklediklerinde, bu e-postaların açılma oranlarının yüzde 29 arttığını görüyoruz. Bu ve bunun gibi daha birçok veriye dayanarak diyebiliriz ki hedef kitlelere kişiselleştirilmiş içerikler ile ulaşmak, şirketlerin bulunduğu endüstrilerdeki varlıklarını güçlendirir” sözleriyle videonun iş dünyası için de nasıl bir güç haline geldiğinin altını çiziyor.

Video’nun gücü sayılarda gizli

Mobilemarketer.com’un araştırmalarına göre kişiselleştirilmiş videolar satışları yüzde 48 gibi çarpıcı bir rakamda artırırken, tıklama sayılarını 5 katına çıkarabiliyor. Etkileşimi iki katına, firmanın tekrar hatırlanmasını ise üç katına çıkaran kişiselleştirilmiş videolar satış ve pazarlama adına önemli bir güç oluşturuyorlar.

SmartMessage ve OMMA, omnichannel pazarlama ve kişiselleştirilmiş videoları otomasyonla da birleştirerek çeşitli sektörler için verim artıran senaryolar üzerinde çalışıyor. Örnek olarak bir banka müşterisinin alışveriş yaparken kredi limitinin yetmediği durumda, kişisel bir video mesajıyla limit artırımı ya da tüketici kredisi teklifi sunulması mümkün olabiliyor. Farklı sektörlerde hızlıca sonuçlanabilecek aksiyonlar için kişisel videoların gücünü omnichannel pazarlama ile birleştirme yönünde iki firmanın çalışmaları artarak devam etmektedir.