Red Hat’e CEO Değişikliği Yaradı

Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen CEO değişikliği ile bir ilke de imza atan Red Hat, yeni projelerle büyümeye devam ediyor.

Paul Cormier’in 6 Nisan’dan itibaren Red Hat’in yeni başkanı ve CEO’su olması ile birlikte Jim Whitehurst’un de IBM’in başkanı olması ile IBM tarihinde bir ilke imza atılmıştı. Bu değişikliklerle birlikte atağa kalkan Red Hat, her yıl San Fransisko’da gerçekleştirdiği zirvesini de COVID-19 döneminde çevrimiçi ortamda gerçekleştirdi.

Arjantin Sağlık Bakanlığı Red Hat’le Çalışıyor

Öte yandan  Red Hat, Arjantin Sağlık Bakanlığı’nın şirketin açık hibrit bulut teknolojilerini kullanarak Ulusal Dijital Sağlık Ağı’nı kullanıma aldığını duyurdu. Arjantin Sağlık Bakanlığı, bu ağ ile herkesi kapsayan sağlık güvencesi dahilindeki hizmetlerin ve inisiyatiflerin erişilebilirliğini büyük derecede artırmayı hedefliyor. Sağlık sistemini ve altyapısını modernleştirmek için eksiksiz bir dijital dönüşüm gerçekleştiren Arjantin Sağlık Bakanlığı, zorunlu sağlık bilgilerine ve hizmetlerine erişimi artırdı. Şu anda 2,4 milyon, Arjantin Sağlık Bakanlığı’nın ağında yer alıyor ve bu yılın sonuna kadar bu rakamın 15 milyona ulaşması hedefleniyor. Arjantin hükümeti, Arjantinlilere salgına dair güncel bilgileri sunmanın yanı sıra yerel ve küresel COVID-19 vakalarını takip edebilmek için bu sistemi kullanıyor.

Enterprise Next’te yaptığımız dijital sohbetler çerçevesinde konuğumuz Red Hat Türkiye Genel Müdürü Haluk Tekin oldu. Yeni ürünlerden CEO değişikliğine, COVID-19’un etkilerinden Red Hat Summit’e kadar Haluk Tekin’in görüşlerini aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?