PSA de Dijital Dönüşümde Dassault Systèmes Dedi

Dassault Systèmes, bugün Groupe PSA’nın ayrıcalıklı dijital ortakları arasına giren ilk ve tek yazılım tedarikçisi oldu.

Dassault Systèmes, yaptığı açıklamada Groupe PSA’nın ana tedarikçileri arasına girdiğini duyurdu.Dassault Systèmes, Groupe PSA’nın 8.000 tedarikçiden oluşan küresel ağında, otomobil üreticisinin dijital dönüşümünde resmen ayrıcalıklı dijital ortağı seçtiği ilk ve tek yazılım tedarikçisi oldu.

Dassault Systèmes’in Groupe PSA’nın ayrıcalıklı dijital ortağı olması ile iki şirket, girdikleri bu uzun vadeli stratejik işbirliği kapsamında 3DEXPERIENCE platformunu grup genelinde inovasyonun itici gücü olarak kullanıma sunmayı hedefliyorlar. Endüstri daha yeşil, daha elektrikli, otonom ve regülasyonlara bağlı bir mobiliteye doğru kaydıkça Groupe PSA da pek çok köklü otomobil üreticisi gibi sürdürülebilirlik ve teknoloji alanlarında zorlu görevlerin altından kalkma durumunda kalıyor. Bu da grubun icat, geliştirme, test ve yenilikçi müşteri deneyimleri için yeni yöntemlere başvurmasını gerektiriyor. 3DEXPERIENCE platformunun bütüncül yaklaşımı, tüm grup şirketlerine bu değer üretim sürecini destekleme olanağı tanıyor.

Groupe PSA Bilgi Teknolojilerinden Sorumlu Genel Müdürü (CIO) Jean-Luc Perrard konuyla ilgili görüşlerini paylaştı: “Tedarikçilerimiz, gelecekteki sıkı karbon salımı düzenlemelerine hazırlanma ve içten yanmalı motorlardan elektriklilere, sürücülü otomobillerden sürücüsüzlere geçme yönündeki stratejik planlarımızda önemli bir role sahip. Dassault Systèmes, verimlilik ve inovasyon vizyonumuzu paylaşıyor. Kendilerini ayrıcalıklı dijital ortağımız olarak değerlendirerek araç geliştirme sürecinin her seviyesinde dönüştürücü bir geçişe hazırlanabileceğiz.”

Groupe PSA, dijital dönüşüm programını başlattığı günden itibaren dünya genelindeki araştırma-geliştirme, teknik ve test tesislerindeki verimliliği ve işbirliğini iyileştirmek üzere 3DEXPERIENCE platformunu kullanıyordu. Bu platform, Dassault Systèmes’e 2016 yılında “En İyi Tedarikçi” ödülünü kazandırmıştı. OPEL grup şirketindeki 2.000 çalışan kullanım kolaylığına örnek olacak şekilde platformu bir yıl gibi kısa bir süre içerisinde tam verimle kullanmaya başladı.Groupe PSA – Dassault Systèmes işbirliği, ilerleyen dönemlerde, üretimde çevikliği ve esnekliği iyileştirme projesi gibi yeni uygulamalar ile bu dönüşümün kapsamını genişletecek.

Dassault Systèmes Ulaşım ve Mobilite Sektörlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Olivier Sappin ise “On yıllardır Dassault Systèmes müşterisi olan Groupe PSA ile şimdi gerçek bir ortaklığa imza atarak grubu baştan aşağıya daha da güçlü, daha yenilikçi bir mobilite liderine dönüştürmeyi hedefliyoruz,” diye konuştu.“Groupe PSA’nın ayrıcalıklı dijital ortağı olarak önümüzdeki yıllarda ilişkimizi daha da güçlendirebilir ve gruba 2025 yılına kadar tamamen elektrikli araçlara geçmek gibi iddialı hedeflerini gerçekleştirmesi için destek sunabiliriz.İçinde bulunduğumuz mobilite çağı, zihniyette devrim yapmayı gerektiriyor. 3DEXPERIENCE platformu, oyunun kurallarını baştan aşağıya değiştirecek.”