PLM4ALL’un İkincisi 19 Şubat’ta Düzenleniyor

Centric Software Türkiye, ilki Kasım ayında yapılan ve büyük ilgi gören “PLM4ALL markalar için dijital dönüşüm semineri”nin ikincisini 19 Şubat’ta Hyatt Centric otelinde gerçekleştiriyor.

Dünyanın önde gelen moda markalarının ve perakendecilerinin iş performanslarını arttırmak için neden PLM sistemi kullandıklarını keşfetmek isteyenlere seslenen seminere, Türkiye’nin en önde gelen perakende, hazır giyim üretim ve moda şirketlerinin üst düzey yöneticileri katılıyor.

Değerli bir networking ortamının da yaratıldığı etkinlikte, sektörün PLM (Ürün Yaşam Döngüsü) çözümüne neden ihtiyaç duyduğu ve çözümün firmalara nasıl zaman ve para kazandırdığı konuşulacak. Dünyadan Centric PLM yatırımı yapmış pek çok örneğe yer verilecek ve ayrıca Centric PLM çözümünü seçmiş global bir marka kendi deneyimlerini, kazanımlarını paylaşacak, katılımcıların merak ettiği soruları cevaplayacak.

Moda markalarının ve perakendecilerin, rekabet üstünlüklerini korumak için yaratıcılık, ürün kalitesi ve teknolojiyi nasıl bir araya getirebildiklerini görecekleri seminerde, kurumsal hafızanın oluşturulmasının değerine, zaman yönetiminin zorluğuna ve bu konuların nasıl çözülebileceğine değinilecek.

Centric Software Türkiye Ülke Müdürü Pınar Tekinşen, sektördeki firmaların yoğun ve detaylı iş akışlarına, artan çalışan ve ürün sayılarına karşın bu alanda teknolojik altyapı eksikliklerine dikkat çekerek, firmaların kurumsal hafızalarını oluşturamadıklarını ve ürünün tasarımdan üretime kadarki yaşam döngüsünü takip edememeleri nedeniyle kayıplar yaşadıklarını ve Centric PLM ile bu zorlukları minimuma indirdiklerini belirtti. Pınar Tekinşen “Günümüzde hepimiz bilginin öneminden, yapay zekanın sağlayacağı faydalardan, kurumsallaşmaktan bahsediyoruz. Bir yandan da ekonomik sıkıntılar bizleri zorluyor, süreçlerimizi optimize etmeye, kaynaklarımızı verimli kullanmaya itiyor. Bu durum bilinçli işletmelerde süreçlerin otomasyonu ve teknoloji yatırımları olarak şekilleniyor. Centric PLM ile işletmeler ciro ve karlılık planlamalarını yaparak bunları anlık takip edebiliyorlar; en önemli değerleri olan ürünlerini, tüm bilgilerini tek bir yerde toplayıp yönetebiliyor, kaybetmiyor, gerekli olduğu anda yeniden canlandırabiliyorlar; tanımlanan kurallarla otomatik görev akışları sağlayabiliyor ve ürünün hayata geçme süresini kontrol edebiliyorlar. Yoğun gündemin, günlük koşuşturmanın içinde yöneticilerin hızlı karar verebilmesi, aldığı siparişi veya planladığı koleksiyonu hızlıca hayata geçirmesi para kazanmanın en önemli koşulu, rekabetin en önemli maddesi. Centric olarak bu sektöre odaklandık, dünyadaki 800 müşterimizden çok şey öğrendik, öğrenmeye devam ediyoruz. Bizi ayrıcalıklı kılan güçlü platformumuz, müşterimize verdiğimiz önem, teknoloji yatırımlarımız ve yeniliklerimizi müşterilerimizi dinleyerek yapıyor olmamız sayesinde, perakende, moda, ayakkabı ve tüketici ürünleri sektörlerinde en önde yer alıyoruz” dedi.

En yenilikçi PLM teknolojilerinin ve mobil uygulamalarının denenerek test edileceği ve sektördeki önemli oyuncuların da katılacağı Centric PLM seminerine yoğun katılım bekleniyor.

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?