Panasonic’ten PT-RQ35K ile Gerçek Zamanlı İzleme Özelliği

Panasonic PT-RQ35K projektörde kullanılan Gerçek Zamanlı İzleme Yazılımı Geliştirme Kiti (ET-SWR10) ile olağanüstü görsel efektler elde edilebiliyor.

Panasonic, eğlence ve prodüksiyon sektörlerine sunduğu yaratıcılık olanaklarını artırarak dijital ve fiziksel gerçeklikleri göz alıcı bir şekilde bir araya getiren Gerçek Zamanlı İzleme Projeksiyon Görüntüleme çözümünü duyurdu.

Panasonic PT-RQ35K projektör için oluşturulan Gerçek Zamanlı İzleme Yazılım Geliştirme Kiti (ET-SWR10) ile görüntüleri hızlı hareket eden nesnelerin üzerine gerçek zamanlı olarak tam hassasiyetle yansıtarak olağanüstü görsel efektler elde edilebiliyor. Projektör bir kızılötesi yayıcı, kamera, işaretleyici ve bir içerik sunucusuyla birlikte kullanıldığında, prodüksiyon şirketleri tarafından ve canlı eğlence etkinlikleri, tema parkları, müzeler ve e-sporlarda kullanım için ideal olan Gerçek Zamanlı İzleme Projeksiyon Gönderimi Sistemi sunuyor.

Kit, 30.500 lümenlik 3 Çipli DLP lazer projektörün 240Hz HD sinyallerini alıp göndermesini ve yalnızca 5 ms[1] gecikme süresiyle gelişmiş görüntüler sunmasını sağlıyor. Ayrıca, hareketli nesnelerin hassas konum kalibrasyonu ile neredeyse gerçek zamanlı izleme özelliği de yer alıyor.

Kitte bulunan özel yazılımın içerik sunucusuna eklenmesiyle projektör ile içerik sunucusu (HDMI/Display Port) arasında tek bir kablo bağlantısı üzerinden görüntüler hareketli nesneye veya sanatçıya kolayca yansıtılabiliyor.

Panasonic Business Avrupa Pazarlama Müdürü Hartmut Kulessa: “Bu çığır açan ve gerçek zamanlı teknoloji, kullanıcılarına sınırsız yaratıcılık olanağı sunuyor. Logo ve görüntülerin sahada hızlı bir şekilde hareket eden basketbol toplarının üzerine mükemmel bir şekilde yansıtıldığına ve sahnede performanslarını sergileyen sanatçıların her hareketini takip eden göz alıcı görsel efektlere şahit oldum. Bu çözümün, heyecan verici yeni sürükleyici deneyimler sunarak kalabalıkları yeniden çekmek isteyen fiziksel eğlence mekanları ve yenilikçi videolar barındıran reklam ve pazarlama kampanyaları hazırlamak isteyen prodüksiyon şirketleri için ideal olduğuna inanıyorum” dedi.

Konuyla ilgili hazırlanmış videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.