Özgür Oktay Software AG Türkiye Kanal Satış Direktörü olarak atandı

Uzun yıllardır BT sektöründe farklı görevlerde bulunan Özgür Oktay Software AG Türkiye’de Kanal Satış Direktörü olarak göreve başladı.

Şirketlerin veri odaklı paylaşım, entegrasyon, süreç yönetimi ve büyük veri taleplerini karşılayan Software AG’nin Kanal Satış Direktörlüğünün başına Özgür Oktay getirildi.

Özgür Oktay son olarak Oracle Türkiye’de Bölge Satış Müdürü olarak görev yaparken sorumlu olduğu kamu ve enerji sektörlerini 2,5 kat büyütmüş, Türkiye’deki en büyük elektrik dağıtım şirketinin  uçtan uca otomasyon projesinin satışını gerçekleştirmişti.

Özgür Oktay Kimdir?

Özgür Oktay1977 yılında İstanbul’da doğan Özgür Oktay lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Matematik Bölümünde tamamladıktan sonra Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsünde yüksek lisans eğitimi aldı. Mart 2007- Mart 2012 arasında Sampaş Bilişim ve İletişim Sistemleri’nde Marmara Bölge Satış Müdürü olarak görev yapan Oktay, Türkiye’deki birçok yerel yönetimin otomasyona geçiş ve akıllı kentleşme projelerini başarıyla hayata geçirmesine yardımcı oldu.

Mart 2012 – Eylül 2012 arasında Profilo Holding bünyesinde Kurumsal Satış Müdürü olarak atandığı görevi süresinde Türkiye çapındaki münhasır Profilo yetkili servislerinin, marka bağımsız IT Servis yapılarına dönüşüm projesinde aktif katkıda bulundu ve önemli servis anlaşmalarına imza attı.

Son olarak Eylül 2012 – Kasım 2016 arasında Oracle Türkiye’de Bölge Satış Müdürü olarak görev yapan Oktay yerel yönetimlere özel birçok teknoloji projesi üreterek sektöre teknolojik anlamda önemli katkılarda bulundu. Dijital transformasyon sürecinde son dönemde birçok başarılı bulut projesini hayata geçirdi.

Oktay evli ve bir erkek çocuk babası.

Etiketler:

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?