Oracle Analitik ve Yeni Teknolojiler Zirvesi Gerçekleştirildi

Oracle Analitik ve Yeni Teknolojiler Zirvesi, 7 Mart 2018 tarihinde Fairmont İstanbul’da gerçekleştirildi.

Günümüzün veri odaklı dünyası tüm sektörlerde rekabeti artırırken işletmeleri hayatta kalmaya ve başarılı olmaya zorluyor. Bu koşullarda öne çıkabilme yeteneğiniz ise işletmelerin verilerini yönetebilme, analiz edebilme ve kullanabilme imkanına bağlı olarak değişiklik gösteriyor. İşletmelerin bunu elde edebilmek içinse yapay zeka (AI) ve makine öğrenimi (ML) gibi yeni teknolojilerden faydalanmaları gerekiyor.

Geniş bir katılımla gerçekleştirilen Oracle Analitik ve Yeni Teknolojiler Zirvesi, işletmelerin bilgiyi nasıl geliştirebileceğini görmesi ve en yeni teknolojilerin bilgiyi yeniliklere dönüştürmelerine nasıl yardımcı olabileceğini anlamaları için önemli bir fırsat oldu.

Zirve’nin açılış konuşmasını Oracle EMEA Büyük Veri Analitik Direktörü Michael Connaughton yaptı. Oracle’ın yapay zeka stratejisini katılımcılarla paylaşan Connaughton’dan sonra sahneye çıkan Türkiye ve yurt dışından Oracle yöneticileri konu hakkındaki görüşlerni paylaştı.

Zirveye katılan işletmeler özetle,

  • Veri odaklı bir kuruluşa nasıl dönüşeceklerine dair ip uçlarını gördü,
  • Veriden en iyi şekilde faydalanmayı başaran benzer şirketlerden bilgiler edindi,
  • Oracle Analitik Bulutu’nun özelliklerini ve potansiyelini keşfettiler.

Oracle Analitik ve Yeni Teknolojiler Zirvesi için ülkemizi ziyaret eden Michael Connaughton ve Oracle MEA Analitik İş Geliştirme Müdürü Pelin Özbozkurt ile yaptığımız röportajları aşağıdaki videolardan takip edebilirsiniz.