Ofislere Dönüş 2021 Sonunu Bulacak

Salgınla birlikte evlerden ve uzaktan çalışma yaygınlaştı. Bir Hewlett Packard Enterprise şirketi olan Aruba da bu alanda önemli çözümler üreten bir şirket. Enterprise Next röportajlarında bu hafta konuğumuz Aruba Türkiye Ülke Müdürü Ersin Uyar oldu.

Geçtiğimiz 20 yılda mobilitenin her yerden sağlanması gündem maddesiyken, bu trend yerini bulut tabanlı uygulamalara bıraktı. Şimdilerde ise bulut bilişimle uyum halinde hareket eden fakat uç teknolojilerde çalışan yeni iş operasyonları ve uygulama türlerine güç sağlamak için bilişim ve modern ağ iletişimi tarafından desteklenen Nesnelerin İnterneti, yapay zeka ve otomasyona sırtını yaslamış bir veri analizi çağına giriyoruz.

“Veri yığınının doğru bir şekilde analiz edilip kullanılması ile verimlilik artırılabilir, deneyimler iyileştirilebilir ve yeni iş kazanımları elde edilebilir” diyen Ersin Uyar şunları söyledi:
“Buradaki kilit nokta, kullanıcıların, cihazların ve dijital dünyaya bağlanan nesnelerin bulunduğu kenar teknolojilerdeki verilerin analiz edilip, işlenerek, gerçek zamanlı içgörülerin anlamlı aksiyonlara çevrilmesidir. Alternatif zamanlar yaşadığımız şu günlerde, verilere dayalı aksiyon alınabilir içgörüler meydana getirmenin yolu şirketlerin, çalışanların ve iş yerlerinin hızla gelişen ihtiyaçlarına uyum sağlamasından geçiyor.”

Ersin Uyar ile gerçekleştirdiğimiz keyifli sohbeti aşağıdan izleyebilirsiniz.

 

Etiketler: ,

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?