Nokia, Mevcut 5 Milyon Radyo Ünitesinin 5G’ye Yükseltilebileceğini Açıkladı

Nokia bugün mevcut 4G / LTE radyolarının sadece yazılım yoluyla sorunsuz bir şekilde 5G/NR’a yükseltilebileceğini açıkladı.

Bu özellik, Nokia müşterilerine değer katacak – bu servisle Nokia’nın ilk aşamada 1 milyon adet, 2021 yılına kadar ise 5 milyondan fazla radyoya destek hizmeti sağlaması bekleniyor. Sadece yazılım kullanılan dönüşüm süreciyle Nokia mevcut 4G/LTE spektrumundaki ürünlerin 5G/NR spektrumuna sorunsuzca aktarılmasında yardımcı olacak. Bu dönüşüm, aynı zamanda var olan müşterilere de 5G/NR geçişinde rahat ve uygun fiyatlı bir seçenek sunuyor.

Bugüne kadar 5G/NR dağıtımlarının çoğu TDD cmWave ve TDD mmWave ile gerçekleştirildi; ancak bir sonraki büyük 5G/NR tedarikleri mevcut FDD bantlarının 5G/NR’ye uygun olarak yeniden donatılması şeklinde olacak. TDD spektrumu zaten var olan FDD ağ altyapısı, ve TDD/ FDD spektrum bantları ile birleştirildiğinde genişletilmiş kapsama alanı ve kapasiteden yararlanıyor.

Yazılım yoluyla 4G/LTE radyolarını güncelleyebilmek 5G/NR FDD dağıtımını önemli ölçüde kolaylaştırırken, maliyetli saha ziyaretlerini de önlüyor. Nokia, çoğu bir sonraki yazılıma yükseltilebilen mevcut FDD RF ünitelerine sahip 359 farklı 4G/LTE müşterisinden oluşan geniş bir müşteri tabanına sahip. Bu, spektrum yenileme yoluyla alt bantlarda 5G/NR kapsama alanı oluşturmaları için operatörlere yeni ve pürüzsüz bir yol sunuyor. Nokia’nın 4G/LTE radyoları piyasada lider, ve bağımsız testlere göre tüm rakiplerinden daha iyi performans gösteriyor.

Etiketler: , ,

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?