Nokia, Kurumsal 5G SA Özel Kablosuz Ağ Çözümlerini Duyurdu

Nokia, endüstriyel ve üretim amaçlı kritik kullanım alanlarının ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik bir yol haritası sunarak yeni 5G SA endüstriyel sınıf özel kablosuz ağ çözümlerinin tüm dünyada ticari olarak kullanıma sunulduğunu duyurdu.

5G SA’nın kullanıma sunulmasıyla birlikte Nokia, piyasada bulunan en kapsamlı uçtan uca yüksek performanslı 4.9G/LTE ve 5G özel kablosuz ağ çözümleri portföyünü müşterilerine sunmaktadır.

Nokia Enterprise Başkanı Raghav Sahgal’ın bu konudaki görüşleri şöyle: “5G SA’nın kullanıma sunulmasıyla birlikte altyapı, bağlantı ihtiyaçları ve kullanım senaryoları ne olursa olsun kurumsal müşterilerimiz için özel kablosuz çözümler ile dijitalleşme ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri yepyeni bir standart belirliyoruz.

“Özel kablosuz bağlantı, uzun vadeli dijital dönüşüm hedeflerini gerçekleştiren müşterilerimiz için merkezi bir rol oynuyor. 5G SA’yı sunarak da otomotiv, beyaz eşya üretimi gibi bulut, robotik ve kendi kendini yöneten AGV lerin mobilite ihiyaçlarını karşılayan, makine operasyonlarının güvenilir düşük gecikmeye ve yüksek veri hızına sahip, misyon açısından kritik olan talepleri oluşturduğu otomotiv üretimi gibi en talepkar kullanım alanlarında dijitalleşmeyi hızlandırmanın yollarını döşüyoruz.”

5G SA özel kablosuz çözümlerin geliştirilmesi ile birlikte Nokia, 2020’nin ilk çeyreğinden itibaren müşterileri ve mobil operatör iş ortakları ile birlikte yerinde deneyler yapabilmekte ve Nokia’nın, dünyanın dört bir yanında 30’dan fazla 5G kullananlarla birlikte toplamda 180’den fazla özel kablosuz kurumsal müşterisi bulunmakta. Nokia geçtiğimiz günlerde aralarında Deutsche Bahn, Lufthansa Technik ve Toyota Production Engineering’in de bulunduğu 5G özel kablosuz ağ kurulumlarını duyurdu.

Nokia’nın yeni 5G SA çözümleri ile kurumsal müşterilerin, otomasyon etkinleştiricilere sahip kompakt bir tak ve çalıştır sistem olan Nokia Dijital Otomasyon Bulutu’nu kurma veya Nokia Modüler Özel Kablosuz Ağ ihtiyaçları doğrultusunda kendi ağlarını daha da özelleştirebilme imkanları olacak.

Aynı zamanda Nokia, Sandvik Mining ile Rock Technology’nin Tampere, Finlandiya’daki test madenlerinde bir Nokia 5G özel kablosuz ağ kuracaklarını da duyurdu.

Etiketler: , ,